bugün

sigara içen olgun bünyelerin yüzde doksanının yaptığı eylem. sigaranın insan hayatına girdiği ilk mekanlardan birisi lisedir.
gelenek icabı yapılan eylemdir.
arkadaş teşviği sayeseinde gerçekleşen durumdur.
daha vahimi vardır askerde sigaraya başlamak hele ki askere yirmiüç yaşında gitmişsen baya kötü bir durumdur.
Genelde ortam yapmak için içerler.Hele ki sigara içen kızlar varsa okulunuzda iyi ortam yaparsınız.Sizden ateş ister sizde verirsiniz ve muhabbete girersiniz.Sonra bir bakmışsınız ortam çocuğu olmuşsunuz.
ilkokulda başlamaktan iyidir.
arkadaş çevresinde sigara içen kişilerin bulunduğu lise öğrencisinin özenti sonucu gerçekleştirdiği eylemdir.
ciğerlerden vazgeçme eyleminin lise dönemine denk gelmesi.**
(bkz: aa bu benim lan)*
o kahrolası lisenin tuvaletine girip, bok kokuları içinde kazanılmaya başlanan alışkanlıktır. oradan çıkınca da üstümüz başımız ne iğrenç kokardı. sanki oranın kokusu hiç etrafa yayılmaz, gelir üstümüze sinerdi hep.

ara sıra yapılan hoca baskınları da vardı lisede tuvaletlerine; tek sıra halinde üstümüzü başımızı arayıp dururlardı. o günler ne günlerdi ya jennifer lopez.
ben büyüdüm! bakın ispatı : sigara!
(bkz: özentilik)
daha ergenken o körpecik ciğerleri bokla doldurmaktır. içmeyin arkadaş içmeyin lan!
hayatın doğal döngüsündeki aşamlardan biridir. normal bir insan lisede başlar.