bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gayet normal bir davranış ama gel gelelim lise 2'de eşit ağırlık bölümü seçenlere hep gerizekalı muamelesi yapılırdı, uyuz olurdum. çok uzun zaman oldu bilmiyorum hala yapılıyor mu? gerçi şimdi sistem fallafoş oldu. hangi sınıfta hangi bölümler seçiliyor onu bile bilmiyoruz. lise 4 yıl olmuş yeni öğreniyorum. cehalet dedikleri bu olsa gerek.

  bir öğrenci fen dersi sevmeyebilir ya da kafası basmayabilir. fizik, kimya, biyoloji ilgisini çekmiyor olabilir. formüllerle uğraşmak, bütün gün ağzından salyalar akıtarak avogadro, vektör, metamorfoz soruları çözmek de istemiyor olabilir. edebiyatı daha çok sevdiği ya da daha kolay geldiği için eşit ağırlık seçme hakkına sahiptir bir öğrenci. fen seçmedi diye bir anda "beyinsiz" etiketini yapıştırmak kimsenin haddi değil.

  sayısalcılarda hep bir yüksekten bakmalar, eşit ağırlık ve sözelcileri küçümsemeler, kendilerini ilah sanmalar söz konusuydu. e öss'de ne oldu? benim ilk senede girdiğim işletmeye hepsi ikinci sene girdi. ben işe güce başladım, halen üniversite okuyan sayısalcılar var.

  buradan sayın hüseyin çelik'e sesleniyorum. bitsin bu ayrımcılık.
  18 -3 ... yozishanko
 2. 2.
  lisede esit agırlık secmek bilinçli oldugunda gayet basarılı bir secimdir. ögrenci eger meslegini esit agırlıktan bir bölümden sececekse bundan daha manttıklı bi iş olamaz. bu öğrenci fizikten cakıyo da olabilir, kimya notları yüksekte olabilir. hedefi vardır onun hedefii. amaa sayısalcıların gözünde sen hiç bir seysindir onlara sorulur en kazık matematık soruları, onlardır en cok zorlanan.
  hadi lisede böyleydi durum üniversitede noluyo mühendisler eziyo orda da.
  ıyy iibf mii cook kolay yata yata gecersin ya da bizim bi arkadas vardı sarhoş bitirdi bölümü. oof off *
  1 -1 ... jewel
 3. 3.
  okulun müdür yardımcısı tarafından "ben okulumun başarısını düşürttürmem, gidin sayısal seçin" gibi şahane bir alternatifin sunulmasına sebebiyet veren eylemdir. hayır sayısal seçenlerin hepsi odtü ye girdi de bizim mi haberimiz yok.
  7 ... susamsokagi
 4. 4.
  lisede yabancı dil bölümünü seçmek kadar alay edilmeyen, aşağılanılmayan durumdur.
  2 -1 ... cumingsoon
 5. 5.
  feni çok iyi olmayan veya hukuk gibi ea bölümlerini isteyen öğrencilerin seçmesinin mantıklı olduğu bölümdür. * *
  1 -1 ... niketre
 6. 6.
  fende zorlanmakla genelde alakası olmayan durumdur. çok kitap okuyan *veya ea'da bir bölüm isteyen birinin doğal hareketidir. sayısal öğrencilerine göre şansları daha fazladır.
  3 ... mansonicaddiction
 7. 7.
  hala halkımızın bir kısmı için fazla kafası çalışmıyor demeye işarettir..
  çünkü efem ne düşünüyorlar??

  sayılsalcıysan zekisin, eşit ağırlıkçıysan eeh-şöyle, sözelciysen gerizekalının tekisin.. * *
  4 ... vera
 8. 8.
  gayet normal olan bir şeydir. ben bir eşit ağırlık öğrencisi olarak şuınu söylüyorum:
  " hala eşit ağırlık seçmiş olan kişilere karşı, zeki bakımından düşükmüş muammelesi yapılmaktadır. halbuki çok saçma! çünkü eşit ağırlık okuyan kişinin kafası hem sözel hemde sayısala * basmaktadır. sayısal da ve sözel de okuyanlar sürekli olarak; ben eşit ağırlık okusaydım birinci olurdum, gibi sözler sarf etmektedir".

  eşit ağırlık seçmiş olan bir kişi ya fen derslerine pek ilgili değildir, ya da ihtimalle hukuk okumak istediği için eşit ağırlığı seçmiştir.
  * * * *
  ... unique270
 9. 9.
  kendi bölümüm diye söylemiyorum ama alay etmek bir yana, bu bölümün öğrencilerine gıpta ile bakılması gerekir. hem sözel, hem de sayısal bölümle uğraşan bizlerin işi de sayısal öğrencileri kadar olmasa da kolay değildir. geleceğin avukatları, savcıları ve hatta üst düzey devlet görevlilerinin bu bölümden çıkacağı da unutulmamalıdır.
  1 ... illetyus
 10. 10.
  korkak olmayan öğrencilerdir. kimi sayısalcının gönlünde eşit ağırlık yatar. mühendislik, doktorluk, cart curt çekmez ilgisini. ama insanların "sayısallar daha zekidir" görüşünden yola çıkarak eşit ağırlık seçerse aptal gibi görüneceğinden korkar. *sonuç: zevk almadığı, -başkalarının gözünde- iyi bir meslek.

  bu mu zeka?
  2 ... finally free