1. 1.
  üniversitede ki çıkar çatışmalarının arasında kalmış, lisede ki sıcak ortamı arayan, dostluklarını isteyen kişidir.
  5 ... kirmizi_pazen
 2. 2.
  geriye dönmenin imkansız olduğunu anlayamayan insan. önünde koskoca bir gelecek dururken ve bu geleceği güzelleştirmek senin elindeyken,neden hep geriye sararız bozuk plak gibi.toplumca çok duygusalız vesselam.
  2 ... ispati
 3. 3.
  hemen hemen her üniversiteli. çünkü insan geçmişini hep özlemle anar.
  2 ... hidden feelings
 4. 4.
  lisedeyken de ilkokulu özlemiş bir bünyedir..

  lisedeyken ilkokulumu özlediğimi çok net hatırlıyorum. ee şimdi de liseyi özlüyorum. acaba geçmiş, geçmiş olduğu için mi güzel? yada güzel olduğu için mi güzel?.. bu sorunun cevabını insanoğlu zamanda yolculuk yapabildiği zaman bulabilir ancak.

  mesela ileride bu entry girdiğim zamanı çok özleyeceğim. lanet olsun gözlerim doluyor.
  4 ... hah buldum sonunda bir isim
 5. 5.
  özlemini dindirmesi imkansız olan üniversitelidir. içindeyken özlenecek bir şey bulamadığı o sıradan günler meğersem ne güzel günlermiş diye iç geçirip durur.
  1 ... secret1907
 6. 6.
  16 lı yaşları kim özlemez ki? o vakitler ciddiye aldığın birçok şeyin aslında ne kadar eğlenceli olduğunu fark etmen için 20 li yaşlara gelmen gerekiyorsa ki bu da üniversiteli olduğun yıllara tekabül ediyorsa, tut ki farklı şehirdeysen artık, çevrendeki insanlar büyük bir hızla değişiyorsa, tanıştığın insanlarda geçmişteki dostlarından bir iz arıyorsan özlersin elbet.

  memleketini özlersin, ailenle daha çok zaman geçirmeyi, mahalleni, her gün selam verdiğin mağaza sahiplerini, saçma sapan şeylere gülmeyi, arkadaşlarınla sıkılmayı, evini, odanı her şeyi özlersin. küslüklerinizin sebebini dahi hatırlayamadığın aşklarını, şimdi başına gelmesi için dua ettiğin ama o zamanlar dert saydıklarını özlersin.

  belki üniversite biter, iş hayatına girdiğinde üniversite yıllarını özlersin bu kez. gene bilmediğin bir ortam, farklı bir mücadele, bir yerlere gelebilme isteği, farklı telaşlar umarsız olduğun üniversite yıllarını özlemle aratır sana.

  lakin 16 lı yaşlar başka. yaşarken sancılı da sonrasında bakıldığında en güzel yaşlar aslında. o yaşlar lise yıllarına tekabül ettiğinden özler bir çok kişi lise yıllarını hayatı boyunca.
  5 ... siyahdalya
 7. 7.
  istediği dış görünüş özgürlüğünden, ehliyetinden, kısıtlı da olsa olası ekonomik özgürlüğünden, kendi ayakları üzerinde durmasından, rahat rahat aşık olabilmesinden, sevişebilmesinden, saçma sapan hiçbir şeye fayda etmez konuları öğrenmeme rahatlığından, iyi kötü bir mesleği öğrenmekten kısacası hayatını güzelleştiren bir sürü özgürlükten vazgeçmek isteyen insan modelidir.

  yaniiii:

  (bkz: moron)
  3 ... the godfather
 8. 8.
  #3997708

  emekli olunca da iş hayatını özlerse hayatını özlem içinde geçirdi deyiveririz.
  1 -1 ... endustriyel siyah
 9. 9.
  lisede oradan oraya gidip herseyi yasayan tipin universitede yapacak bir sey bulamamasi durumudur.
  1 ... demokles
 10. 10.
  lisedeki ortamını üniversitede bulamayan öğrenci insanıdır. hor görmemek gerekir.
  2 ... ingegnere