bugün

Bunca üniversite okuyan insana ayıp eden devlettir. Vasfı olmayan insanı devlete alır aldığı iki kuruşla havasından geçilmeyen adamlarla devlet dairesinde uğraşırsın.
üniversite mezunu olanların o işleri yapmayacağını bilen devlettir.

ben koskoca mühendisim evrak kayıt mı yapacağım diye burun kıvıran yeni yetme mezun tipler heryerde. he, ben demem diyorsanız, 1-2 sene sonra müdürün ile aynı üniversiteyi bitirdiğin fikri, onun sana olan tavrı vs. vs. seni yıpratacak ve diyeceksindir.

bu memlekete çöpçü de lazım mühendis de doktor da. üniversite okumayıp memur olan kişilerden ne istiyorsunuz?
lys-ygs'leri soktuk size uğurlar olsun gelin liseliler diyen devlet.
dövlet bize bahmıyir.
ego bombası olmayan memur isteyen devlettir.
lise mezununu müdür yapan devletten hallicedir.
devletin tüm birimlerinde karşılaştığımız soğuk surat, yürümeyen işler, salık memurların sebebidir. sen devletin, millete bakan yüzüne bu cahil-cühelaları koyarsan kimse sana saygı duymaz. güvenliğimi sağlayan, vatandaşlık işlemlerimi yapan adamlar belli bir kapasitede değilse ne o devlette iş yürür, nede memuru saygı görür. he böyle aşağılar millet, müstehaktır.
cidden değişik devlettir. bu kadar üniversite mezunu varken ne gerek var arkadaş? evet.
Üniversite mezunundan ümidini kesen devlettir.
sağlık meslek lisesi zirvede bayrak sallar.
Duruma göre ilkokul mezununu bile memur yapan devlettir.
lise mezunu cumhurbaşkanı oldu. memurluk ne ki.
2000 li ler giriyor sınava. harbiden amk adam 90 doğumlu üniversite bitirmiş atanma bekliyor 2000 li gelip memur oluyor olacak iş mi(#34772844)
Neden ilkokul mezununu memur yapmaz.
adam gibi devlettir. atanın mezun olunca kurum içi atamadan yürürsünüz.
tabiiiii mülakatlardan sağ çıkarsanız.
Üniversite okuyup is bulamayan işsizleri üzen uygulama,bende içindeyim.
Memurluk da sadece masa başı iş olmadığını, ayak işlerini de mezuniyete göre yapan devlettir.

Sonuçta bir üniversite mezunu 'ben bunun için mi okudum amk' diye rest çekebilir. Hakkıdır.
Üniversite mezununun lise yada ilkokul mezunundan farkı var sanki.
Lisans,önlisans mezunu olupta o kadar gerizekali kuşbeyinli boş insan tanıyorum ki kelimeler kifayesiz kalır.
Bu insanlarin en büyük özelliği ise üniversite mezunuyum ama issizim,boşuna okumusum bu okulu vs vs tarzında aglamalaridir.
devlet memuru olmak yada iyi bir iş sahibi olmak için illaki diploma şart fakat sadece diplomayla olmuyor bu işler yetenek kabiliyet uğraş çaba olmadiktan sonra hic bi boka yaramaz ki yaramiyoda zaten.
öncelikle şunu söylemem gerekiyoki zoru görmeden rahata kavuşmak diye bi dünya yok onun için iş statü beğenmeyen sığırcık arkadaşlarıma burdan sesleniyorum ne mezunu olursan ol arkadaş zirveye çıkmak istiyorsan,kendini iyi bi yerlerde görmek istiyosan o tırnaklari kazımak için kullanacaksin.
Herif 4 yıllık sikimsonik işletme okumuş sonrasında dusunuyoki arkadaş şirketler evimin kapısında kuyruk oluşturacak iş teklif etmek için yok arkadaş öyle bi dunya.
Reel sektörde diploma sokmez deneyim söker tecrübe söker CV söker donanım söker.
Neyse kim ne bok yiyosa yesin.
Rast gele.
üniversite mezunu olup şansı denemek için girmeyi düşündüğüm sınavdır kazanırsam üniversite diplomasini yırtım ehehe aslında ben lise mezunuyum demeyi düşünüyorum.
ayrıntıları bilmeden böyle bik bik ötme huyunuz ne zaman biticek, he?

lise mezunu memur oluyor, ben üniversite(!) bitirdim açıktayım, ühüüü....

o adam 95'le hademe oluyor güzel kardeşim.

sen de üniversite bitirdin diye bi halt olmuyorsun. zira sadece bir şekilde dersleri geçeyim kafası içi boş vasıfsız mezun demek. zaten bu da bu ülkede üniversite bitirmenin zorluk eşiğinin, belli alanları tenzih etmekle beraber, yerlerde olduğunu destekleyen bir gerçek.