bugün

lise özlenendir masumanedir , daha saf salak dostluklar kurulur. bütün okulla bile kurabilirsin.
üniversite yine özlenecektir büyük ihtimal ( daha mezun olmadım bilmiyorum ) ama çıkar ilişkilerin alasının kurulduğu 3-5 gerçek dostunun olduğu dönem.
iş hayatı; gergin sıkıntılı koşuşturmanın olacağı dönemdir.
emeklilik; boş zamanın çok bişiler yapılcak enerjinin olmadığı dönemdir.

edit: başlık başıma.
gitgide boka süren hayattır. keşke hep liseli ergen piçler olarak kalsaydık amk. ben bi sigarayı 4 kişi dönmeyi, soteye yatıp üçlü sarmayı, derste kolonya içmeyi özledim ben liseyi özledim amk.

edit: at yarışı oynamayı da öğrenseydim ne pislik bi insan oluyomuşum la ben.
her üst levelin dahada zorlaştığı hayat merhaleleridir, ama en kötüsüde amaçsız olmaktır, amacın yoksa ne yaparsan yap hayattan lezzet alamazsın.
(bkz: entry girerken yaşlılardan yardım almak)
Ne bilelim lan emekliliği?
emekliliğin her türlü alacağını düşündüğüm kıyaslamadır.
bence bunların hepsi vs. tek bir hayat var o da bugün yaşadığın hayat. siktir et gerisini der spiralmotto
Lisede enerji var para yok zaman var, üniversite para ehh işte enerji var zaman ehh işte, iş hayatı para var enerji yok zaman yok , emeklilik para yok enerjide yok zaman hiç yok malum yaşlılık.
lise, uzun sanılan kısa dönem. Üniversite, çıkar kokan ilişkiler.
lisede paran olmaz, üniversitede paran olmaz, iş hayatında paran olur derdin bitmez, emeklilik hayatında halin, dermanın kalmaz. al birini vur ötekine.
iş hayatıdır efem , cepte para vardır istenilen araba alınır istenilen yere tatile gidilir.
hele birde benim gibi patronsanız ofiste uyku keyfi ile dahada şenlenir.
hepsi de zorluğu kolaylığından çok olan hayat süreçleridir. yine de iyi hatıraları da oldukça fazladır.