1. 1.
  Hayatı boyunca kendisine çizilmiş yollardan yürüyecek olan boş insandır. Üniversite biter, kpss ye girer devlet memuru olur. 1 evi 1 arabası olur ve ölür.

  Bakıyorum şu sıralar değil, lise, üniversite bitip işe başlayınca dahi araba sahibi olmayan vizyonsuzlar var. Kafanızın içinde ne var sizin?

  iki ayağınız üzerinde düz yolda yine iyi yürüyorsunuz.
  3 -11 ... n dakota
 2. 2.
  amerikalı değildir.
  2 ... zeynanin yancisi
 3. 3.
  baba parası ile köşe olmamıştır.
  3 ... usualsuspects
 4. 4.
  babası yaramazdır, insan bir bmw alır evladına değil mi ama.
  1 ... ibni maymun
 5. 5.
  ne lisesi üniversite bitti işte ilk yılım bitti hala yok.
  ... ibraimciim
 6. 6.
  yakın bir arkadaşım lise zamanında, henüz okul bile bitmemişken hem 3 ev hem de araba sahibi olmuştu.

  şöyle ki; orospu çocuğu bir zengin bebesi, arkadaşımın annesi ile babasının kullandığı arabaya çarpıp, onların ölümüne sebep olmuştu. zengin bebesinin ailesi baskılarla, tehditlerle ve rüşvetlerle olayı örtbas ettiler. arkadaşım tek çocuktu ve sizin tabirinizle dünya kadar malı olmuştu.

  ama hala çocukluğunu ve gençliğini anne-babasız geçirmenin, sevinçlerini paylaşamamanın, kendi düğününde bile elini öpecek bir ailesi olmamasının kahrıyla yaşar durur.

  siz olsanız böyle bir zenginlik ister miydiniz?
  10 -1 ... art vader
 7. 7.
  işte ruhunuz o kadar fakir ki lise bittikten sonra çalışarak, kendi paranızla bir otomobil almanın imkansız olduğuna inanmışsınız.

  Sanki olağan üstü bir şey olmadan lise bitmeden otomobil sahibi olmanın imkansız olduğunu söyler gibi.
  -1 ... n dakota
 8. 8.
  aksine; araba sahibi olmak bir vizyon değildir. yani tüm hayatının merkezine, en güzel yaş aralığına bu şekilde tamamen maddi bir hedef koyacak kadar sağlıksız düşünüyor isen şöyle kolayca sahip olabilirsin:

  temel ilköğretim öğrenimini tamamladıktan sonra açıktan lise okur, tüm zamanını çalışarak geçirir, yaşından dolayı asgari ücretin çok az altında çalışırsın meslek sahibi olmadığın için.

  eğer ki ailene de kazandığın paradan yardım etmeyecek kadar asalak bir yaşam tarzına sahip isen; bir senenin sonunda, "anında araba sahibi olmalıyım." kafasındaki bir insanın sahip olmak isteyeceği (modifiyeli şahin, abart egzozlu civic, çakal kasa bmw vs.) türden bir arabaya gönül rahatlığı ile sahip olabilirsin.

  ayrıca cümlene "ruhunuz o kadar fakir ki..." diye başlamışsın. yapma. bilmediğin, tanımadığın, gözlemleme ve anlama şansının olmadığı insanları yaftalama. bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olma. ruh zenginliği; cüzdanındaki birikim veya buna endeksli oluşturduğun bir hayat değil, beynini ne ile doldurduğunu kapsar. kullandığın kelimenin anlamını bilmen için belirtiyorum.

  sağlıcakla kalınız.
  4 -1 ... art vader
 9. 9.
  Okulla ilgisi nedir yahu.
  Lise okumayıpta arabası olan birsürü kişi tanıyorum. Ha keza master yapıpta arabası olmayanlar gibi.
  1 ... feministmiyimneyim
 10. 10.
  Benim daha ehliyetim bile yok. Araba değil, hiçbir halt sahibi olamadım ki.
  1 ... duygusal raphael