bugün

Yarısı fetocu yarısı ateistti şerefsizlerin. Insanlardan tiksindim dünyadan soğudum bu orospu çocukları yüzünden maalesef iş hayatında da böyle tiplerle muhatabım.
internet ve cep telefonunun olmadığı yıllardaydık. 6 haneli ev telefonundan başka bir numaramız da yoktu..

her 19 mayıs ta saat 12:00 de okulun bahçesinde buluşmak üzere sözleşmiştik sınıfça mezun olduğumuz gün.

ertesi yılın 19 mayısında tamı tamına 3 kişi okul bahçesindeydik. bir sonraki yıl ise bir tek ben vardım. işte o gün anladım bu koca dünyada aslında tek başımıza olduğumuzu.
Ense köklerine sağlam bir şaplak atıp, hemen oradan uzaklaşmak gereken eski arkadaşlardır.
Liseli vardı ya ah o liseli şarkısını akla getirmiştir.
Üniversiteye gidince vay be ne kadar da samimi ve içten bir dönemdi diyerek maziye daldıran arkadaşlıklardı. Üniversite arkadaşları iki günlük olup sonra sırra kadem bastıkları için pek de düşünülmezler ama lise arkadaşları öyle değildir.
bu akşam için üçüyle randevulaştığım arkadaşlardır. uzun aradan sonra bakalım nasıl geçecek sohbet?
Özellikle uzun süre geçtikten sonra buluşmak gerçekten iyi olacağını düşündüğüm lisede kurulan arkadaşlıklar.
benim üniversite arkadaşlarım çok daha kalıcı oldu. eğitim döneminin insan kalitesiyle hiçbir alakası yok aslında.

insanlar romantizm seviyor.
25 yıldır hala görüştüğüm arkadaşlardır...