bugün

lay lay lom yapma, ağır abi takıl, çok kız peşinde gezme, mümkünse sık dişini, eski konuları tekrar et, 11. sınıfı ezberle şeklinde daha uzatılabilecek tavsiyelerdir.
size yok tavsiye falan ne bok yerseniz yeyin.
lise 4 ü de var mı bunun?
(bkz: bi bitmediniz amk)
lise bi sike yaramaz önemli olan üniversitede ne aldığındır. ama üniye girmek için de lise bilgisi lazım? çok sikik bir durumdasın orta yolu bul götü başı dağıtma dersle.
biraz insan evladıysan 1 sene yeter o yüzden lise 3 te okuldanmı kacıyosun okulumu kırıyosun ne yapıyosan yap hiçte pişman olmazsın. 12 de kasıcan giricen güzel bi yere olacak bitecek. ama diyosan ben derece yapıcam 20 bin 10 bin bana yetmez otur calısmaya başla.
geometri çok zor olacak, başlamadan üçgenleri falan ufak bi tekrar edin, çalışmaya başlayın yoksa benim gibi 12de çalışmaya alışana kadar ygs gelir, söylemedi demeyin, ama bu sene 12ye göre çok rahat olacaksınız, gezip tozmayıda ihmal etmeyin, 2 saat çalışıp 3 saat gezin. Ama 2 saat çalışın bak yoksa gezmekler haram olur söyleyeyim.
matematiğin kolay geometrinin çok ama çok zor olduğu yıla geçtiniz. edebiyatta güzel konular da bu senede.
eşit ağırlık için konuşursak lisenin en boş senesidir. geometrisi çok zordur. kalıcaksın buna alış. lakin diğer derslerin ağır olduğunu söyleyemem. özellikle matematik lise 4 le kıyaslanmaz bile.
bu sene sınıftan hoşlandığın kız/çocuk teklif edecek, geri çevirme, birlikte karmaşık sayıları çözersiniz. zevkli olur.
matematik o kadar zor değilde 11. Sınıf geometri çok zor. Lisedeyken birinci dönemde aldığım notlar 10- 20- 14 tü.
Tavsiyelere gelirsek ikinci dönemden itibaren ygs çalışmaya başlayın tm ya da mf iseniz matematiğinizin seviyesine göre bir kitap alın sene sonuna kadar onu bitirin yaz tatilinde de bir üst seviye kitap daha bitirdiniz mi hiç bir sorununuz kalmaz matematikte.
Götü başı dağıtıyım deme adam akıllı şimdiden test kitapçıklarını aralamaya başla yoksa seneye neyin girip neyin çıktığını anlamazsın.
Lys fizigin buyuk bir kismini olusturur iyi calisin aylaklik yapmayin.
ygs-lys nin ağırlığını hissettireceği yıldır, ama lise 3 en rahat yıldır onu da ifade etmek lazım.
gittigi yere kadar diyip bi sigara daha yakin...cok cabuk gecicektir. Duzeninizi oturtun, benim gibi tokyo saatine gore uyumayin...okuldan elinizden geldigince kacin...10 gun oldu ama devamsizlik dikkat edin buna... Ders calismaya baslayin ama adam gibi baslayin...hayallerinizi bu son iki yilda satin aliyorsunuz, aliyoruz...
ömrünün çalışmakla geçeceğine düşünerek kendini sosyal faaliyetlere ver güzel kardeşim , sınıfta kalma yeter . he bide kitap oku .
ygs matematige calismaya basla kardesim toton sıkısmasın sonra.
başlar başlamaz herkes seneye çalışacam derken sen şimdiden başla. bak beni dinle. bunu okuyan lise üçe geçen dinlemeyecek beni ama ben söyleyim yine de bu sene ygs lys ne varsa bitir seneye tamamen tekrar edersin ama bu sene yatarsan ka-za-na-mas-sin!
Lise 3'e gittigim donemleri hatirlarsam verecegim tavsiyelerdir.
Okula gelen çöm kızlar lise 3 lere göre değildir efenim.
artık sözlüğe ara verin.
Matematikten anlamıyorsa ve babasının özel üniversiteye sokacak kadar parası yoksa sözel sınıfına geçmeli bu öğrenci. Ben lise 2.sınıfa kadar asgari 3 tane sıfır getiren bir öğrenciyken lise 3.sınıfta sözel sınıfına geçerek son iki sene takdir aldım ve sene birinciliklerine oynadım. Böylelikle üniversite tercihlerinde çok önemli olan okul puanım tm bölümünde kalan arkadaşlarımdan daha yüksek geldi. Alanım olan sözelden üniversite sınavına girdim ve istediğim bölümü bir özel üniversitede tam burslu olarak kazandım. Fakat dediğim gibi babamın beni 20 milyar verip özel üniversitede okutacak durumu olsaydı geçmezdim sözele falan ama ben mevcut durumda çok iyi yaptığımı düşünüyorum. Sözel bölümde öğrenci kalitesi düşük olduğu için, içinde azcık bir cevher olan öğrenci çok kolay sıyrılabiliyor ve kendini belli edebiliyor bunu da eklemeli.
15 eylülde yapacağım olaydır.Sınıfların degişmesiyle diger sınıflarda ki keşke aynı sınıfta olsak dediğiniz kızla aynı sıradasınızdır ve artık hayatın dönüm noktası olur o an ne yazık ki eski arkadaslar baska sınıfta olup artık yüzünüze bile bakmayıp gecerler fakat sayısal olupta ve adı her yıl degişen fatih mesleki vs. vatan lisesinde olunca fazlada hayatın degişmediğini görebileceginiz mümkündür.
Matemetikte ilk konu karmasik sayilar ardindan logaritma ( bu cok basittir) matrisler determinant ve olasilik binom gibi konular yer alir.ilk konuyu atlatinca gerisi gecer gider.turkce de bir konu yok oda basit. Tm ci isen edebiyattan sogumaya baslangic evresi bu donemde olusuyor. Tanzimattan baslayip milli edebiyat donemine kadar suren bu derste yaklasik 80 yazar ve250 eser ezberlemen lazim.
Yaşadığım durumdur. Bu sene yavaş yavaş üniversite hayalleri oluşmaya başlar karar verilir dershneye başlanır. Ben derim bu sene ağır abi takılın artık 17 yaşınızdasın bakın günler hemen geçiyor lise 4 de yarın gibi gelecek emin olun ki kafanızı kaldırın ve bir hayalin arkasından koşturmaya başlayın.
2 ve 1. Sınıftakinden daha fazla ders çalışmaktır herhalde. Sonuçta öbür sene üni sınavına girilecek. son yıl çalışmak bi işe yaramıyor panpa..
güncel Önemli Başlıklar