bugün

idealist insan derim ama sesim titrer.sonuç olarak her dönem için ayrı bir yıl vermişler önden gidip güzelim gençlik yıllarını heba etmenin bir mantığı yok.
okul hayatını genç yaşta bitirip iş hayatına gençken atılıp genç emekli olup geberene kadar keyif çatmak istiyordur eee okadar yıl çalıştı çabaladı bu öğrenci...
idealleri uğuruna çalışırken oturup kıçını büyütmekle meşguk büynelerin inek diye nitelendimesinin çok acı olduğu bünyedir.
kendisine sarıkız diye hitap edilecek öğrencidir. bolca ot tüketmelidir.
lise 1 konularını lise 2 de bitiremeyen öğrenci olarak kıskanırdım sanırım. neyseki endüstri meslek lisesinde, lise1 de lise2 konularını bitirecek potansiyel yoktu(1997)
hobilerinden mahrum kalması muhtemel olan, çalışkan öğrencidir.
bilim insanı olmak istiyordur.
inek² dir.
hiç de inek olma zorunluluğu olmayan öğrencidir. gayet sosyal bir şekilde de kafası çalışan adam bu işi yapabilir. amacı ise sonraki sene rahat etmektir, ön hazırlığı zaten fazlasıyla yapmış olarak başarılı olmak için sınav öncesi sabahlaması gerekmeyendir.
bir üst modeli olarak orta ikinin sonunda lise 1 konularını bitirmiştim. lise 2yi de yarılamıştım, hiç de zararını görmedim.
amacı nedir sormak lazım gereken öğrenci tipi.
sorunludur.
kimine göre parlak, kimie göre savsak ögrenci. beklemelidir, aceleye gerek yoktur ki! * *
kafa göz dalınması gereken adamlardır. öss den önce tabi.
üniversitede bir köşede ot çekerken görebileceğimiz gibi, istikrarını koruması durumunda ders notu fotokopisi alınan tiplerden de olabilir.
bi taraftan da kazanacağı ünicersite büyük ihtimalle garanti olduğu için orda göreceği derslere de çalışmaya başlyan kişi.*
boğaziçi üniversitesini kazanması ve dereceyle bitirmesi garanti olan, uzun etekli, gözlüklü ve saçı iki yandan örgülü çilli kızdır.
imkansızdır.
(bkz: yarının işini bugünden yapma)
bir sonraki sürümü için (bkz: oss birincisi)
eglenmek ve yaz sıcaginda biraz serinlemek icin havuza gittiginizde bile ders calisan ögrenci tipidir.
(bkz: tabakhaneye bok yetistirmek) *
bunlarin, lise 2'de de universite seviyesindeki giris derslerini (fizik, kimya felan) halleden versiyonlari vardir ki, olimpiyatci olma ihtimali yuksektir. bu modda takilan hic bir tanidigim normal degildi... *!
her sinifta bulunan "arka taraf toplulugu" tarafindan turlu dalgalara mevzu olmus, ortamlardan soyutlanmis, her zaman on yargiyla bakilmis, arkadaslarinin ebeveynleri tarafindan her zaman kiyas olcu birimi vazifesi gormus dallama ogrencidir.
ehliyet sınavında da birinci olmak için tüm kitabı ezberler...
kendini yansıtacak bir geleceğe sahip olmak için sınırlarını zorlayan ve türlü belirsizliğe karşı mücadele veren, takdir edilesi genç.