1. 1.
  lisans bitirilen üni (üni) itü, odtü gibi bir üniyse pek mantıklı değildir açıkçası. asistan olamayabilirsin, yüksek bitince doktoraya kabul edilmeyebilirsin, doktoraya kabul edildikten sonra kadroya alınmayabilirsin. azimli insan işi bu.
  6 -1 ... bazlama
 2. 2.
  akademik kariyerde o üniversitede edilir.
  1 -1 ... sebarstian
 3. 3.
  (bkz: ilköğretim bitirilen okulda hademelik yapmak)
  4 -2 ... rambo
 4. 4.
  bir yandan iyi bir yandan kötüdür. iyidir çünkü, bilirsin ortamı, yeni yerlere alışmak zorunda kalmazsın. kaldığın yerden devam edersin, lisanstaki evinde yaşar gidersin. henüz okulu bitirmeyen arkadaşların da varsa yalnızlık da çekmezsin. kötü yanı da, zaten değişiklik olmayışıdır. yani sabitliği seviyorsan çok iyi ama hayatında değişiklik arayan biriysen sıkılacağını da bilmelisin. tecrübeyle sabittir.

  edit: ayrıca lisanstayken hayranı olduğun hocaların, beş para etmez şerefsiz olduklarını görüp hayal kırıklığına da uğrayabilirsin. y. lisansta herşey çok değişiyormuş hakikaten.
  1 -1 ... yazargezertozar
 5. 5.
  eğer yüksek ücretli bir programa başvuruluyorsa en akıllıcasıdır.

  zira okulların bir çoğu lisans mezunlarına indirim yapmaktadır.
  -1 ... system error
 6. 6.
  üniversitede araştırma görevlisi olup mevki olarak yükselmek isteyenler için büyük fırsattır.faydalıdır.çünkü o üniversiteyi biliyorsunuzdur.ortamını,havasını,binalarını,öğrenci durumunu...
  1 -1 ... senbirdebanasor
 7. 7.
  o üni de çok olayların dönmüşse, eski aşkların kol geziyorsa, sevmediğin insanlar doluysa okulu bitirmek için götünü sıkarsın. tamam bitti yüksek lisans da sıra amk hadiseli okulumda mı yapcam yine siktir git dediği andır insanın. gidersin başka şehirde yaparsın. orda da olaylar olur. başka şehre, daha başka, daha başka derken amk yaa ne yükseği sokarım lisans bitmiş diplomayı almışım. kafam güzel umrumda mı dünya der yükseği bi kenara koyar siklemezsin. işte yüksek lisansın ütopik hali budur. yapana da helal olsun. ama yalakalıktan başka bişi değildir. Profların işine geldiği bi durum * asistan - prof sevişirken yakalandı hesabı 69 prof * *
  -1 ... soberdewil
 8. 8.
  okulu bitirememe gercegini ailene, okulda kalıp yuksek yapcam şeklinde ifade etmektir.
  1 ... shanix
 9. 9.
  "Kafama sıçayım kafama" dedirten hadisedir. yaz yaz, çöz çöz bitmiyor anasını satayım.
  1 ... yagmurdashian
 10. 10.
  üniversitesinden son derece memnun olan öğrenci davranışıdır.
  ... der ve sahneyi terkeder