1. 1.
    kızıldereli dilbilgisi hocasının dediği gibi, virgülü nerede koyacağını bilmeyen bir insan şu hayatta rüzgarda savrulan kurumuş bir yaprak gibidir sözünü benimsemiş sözlüğe adamıştır kendisini.

sözlükte ücretsiz bir çalışan gönüllü bir vasıfsız eleman ya da maaşlı çalışan tayfadan olabilir. egoist bir matbaacıdır belkide .

bedava yazarlık yaptığın şu sarkastik sanal platformda, sanki entry başına 1 kuruş veriliyormuş gibi, herkesin hakkı devrim kesilip, türkçenin ağa babası gibi elleri kollara düğümleyerek ahkam kesmesinden nefret ediyorum.
    şu ortaklaşa yani kollektif kullandığın alan bile büyük harf uygulaması bile getirememiş.
    senin gücün bana mı 1 tek?
    edit: imla.
    10 -4 ... arsiz
    #37965213 :)
  2. 2.
    Ne güzel...
    Keşke hepinizde olsa...
    4 -6 ... jean jacques rousseau
    #37965217 :)
  3. 3.
    Kimse söylemeden;

(bkz: limon kabuu kim amk)
    3 ... katip bartleby
    #37965235 :)
  4. 4.
    burada yazar olmanın ilk koşulları imla ve noktalamadır zaten. doğru yapan yazardır.
    6 -3 ... soncahilbukucu
    #37965241 :)
  5. 5.
    kabuğu yerine kabuu yazip nik alan birini pek de takmamak lazim.
    5 -4 ... siyah kirmizi
    #37965246 :)
  6. 6.
    sözlük kurallarına uyan bir yazar olduğunun göstergesidir.
    6 -4 ... charlotte fiona freyja
    #37965247 :)
  7. 7.
    Siz siz olun imla takıntılı yazarlara pek elleşmeyin. Tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor çünkü mecburi abim dediydi dersiniz.
    3 -1 ... mecburi istikamet
    #37965261 :)
  8. 8.
    Yalnız o "belkide" değil "belki de" olarak yazılıyor.
    1 ... merrenson
    #37965268 :)
  9. 9.
    insanın yanlış cümle olup limon hanım tarafından takıntı haline gelmesini istemesine yol açan hadisedir. Pek iyi yürüyemedim ama olsun hem kelim hem de beceriksiz.
    1 -1 ... kel piero
    #37965279 :)
  10. 10.
    şiir gibi giri yazmışsın. valla bu akıcı dille küfür etsen göze batmaz. bana bunlarla gelin, azıcık kelam çapınızı göreyim, içim açılsın.

şaka maka evet takıntılıyım. giri yazarken de kitap diliyle cümle kurmaya özen gösteriyorum. bu sanırım ağır dile sahip kitaplar okumamdan dolayı. bu sözlüğe has değil, günlük hayatımda da böyle. hatta özel iletilerde bile harfleri yemeden bu şekilde yazıyorum. yoksa yemişim sözlüğü afedersin.

not: düz yazı yazıyorsan içinde geçen rakamlar yazı diliyle yazılır. 1 değil bir yazılır mesela.

limon kabuğu şeklinde türkçe karakter kullanılamayan bir yerde bu takma ismi almaktan başka seçeneğim yoktu. düşünerek yazın. yazmak için yazmayın.

t.türkçe sever bir yazarın sahip olduğu takıntıdır.
    10 -5 ... limon kabuu
    #37965280 :)