1. 1.
  fethiye'den olimposa kadar uzanan 500 küsür kilometrelik tarihi parkur.
  Ancak gitmesi görmesi biraz çetreffilidir. bol su, meyve gerekir.
  2 ... quexjem
 2. 2.
  ölüdeniz'den anyalya'ya bir çizgi çekildiğinde, bu çizginin güneyinde yer alan antik şehirleri birbirine bağlayan yoldur. Lykia uygarlığının şehirlerini birbirine bağlayan bu yol 519 km uzunluğundadır. Yolun büyük bölümü patikalardan oluşmaktadır. tamamını yürümek yaklaşık 30 gün kadar sürmektedir.
  1 ... ilyka
 3. 3.
  (bkz: http://www.lycianway.com)
  3 ... iremim
 4. 4.
  bu sene sadece 4 günlük kısmını yürüdüğüm orta derecede zorluğu olan parkurdur. Yürümek için en uygun aylar mart, nisan ve eylül aylarıdır.
  1 ... alaturgay
 5. 5.
  xantos'tan olimpos'a muhteşem deniz manzaraları ve antik şehirlerle dolu tarihi yol. bugünkü kemer-olimpos, finike, demre, kekova, kaş-kalkan-patara, fetiye sahil yolu.mutlaka araçla konaklaya konaklaya sindire sindire gezilmesi gereken, batı antalya teke yarımadası. tüm sahil şeridi mavi bayraklı ve tertemiz bakir bir deniz sunar size.
  1 ... mediumbashar
 6. 6.
  gezip görmüş bir ekibin deneyimlerini aktardığı bir blogdan güzel fotoğraflarla fikir edinebileceğiniz parkur;
  http://www.likyayolu.org
  3 ... busty girl
 7. 7.
  fethiye'den başlayarak antalya'ya kadar uzanan ve tarihte likya olarak adlandırılan teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotası. 1992 yılında çalışmalarına başlanılan likya yolu 1999 yılında kate clow tarafından hizmete açılmıştır.

  çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. parkur üzerinde yer alan gelidonya feneri manzarası 2007 yılında türkiye'nin en güzel manzarası seçilmiştir. ayrıca dünya üzerinde bir geminin tamamının çıkarılabildiği ilk su altı kazısı bu bölgeden görülebilen amerikan koyu'nda yapılmıştır.

  parkur üzerindeki yerleşim birimlerinde konaklama olanağı mevcuttur. parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır.

  likya yolunun birinci bölümünde faralya yani uzunyurt köyü, dodurga köyü, sdyma, pınara, letoon, xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan patara yer alır. ikinci bölümünde antiphellos, apollonia, simena, myra, limyra,rhodiapolis,gagai,melanippe,gelidonia,edrassa olympos,chimaera ve phaselis bulunur.
  3 -1 ... rohanda
 8. 8.
  antalya kısmı hisarçandır köyündeki caminin oradan başlar. gürsu depolamadan sabah 7:15'de kalkan dolmuşa binip, caminin önünde inebilirsiniz. ilk gün için sizi zorlu bir parkur bekliyor, bir an önce göynüğe ulaşmaya bakın zira geceyi o vahşi ormanda geçirmek istemeyebilirsiniz.
  3 ... the kene
 9. 9.
  Ölmeden önce yapılması gereken 100 şey içinde kesinlikle yer alan bir yürüyüş yoludur.
  3 ... dogrucu tosba
 10. 10.
  tamamı 509 km olan dünyanın en iyi 10 yürüyüş yolundan biridir. güzergahında tarihi şehirler bulunur. kamp etkinlikleri için idealdir.
  3 ... portakal175