1. 1.
    2008-2009 sezonunda lig tv bünyesinde süper lig maçlarını yorumlayacak olan komik insanlardır. şu ana kadar gördüklerim ergün penbe ve mustafa denizli idi.

yorumcuyu yorumlayacak olursak söyleyebiliriz ki, gayet dandik yorumcular. maçı yorumlamak, olaya yeni birşeyler katmak yerine saçmasapan cümleler kuruyorlar. kimisi müneccimlik yapıyor "bence bu atak tehlikeli olur" gibisinden cümleler kuruyor, diğeri "biz de zamanında böyleydik mna koyim, bak şimdi orda harbiden faul vardı, bana da yaparlardı gençliğimde" mesajı veriyor. lan adam gibi maçı yorumlayınsanıza?

mesela şöyle cümle duydum ben mustafa denizli'den. frikik kullanılacak. barajı geçerse gol olabilir. ahaha, koçsun be. yorumculuk bu mu yani? barajı geçen topun gol olma ihtimalini mi tartışacaksın sen orda? in aşağı, manyak herif. adam gibi yorumcu istiyoruz.

böyle duyduğum çok olay var fakat herşeyiyle tam olarak bilmediğim için birkaç dandik örnekle son veriyorum; yoksa aylar alır bu entryyi tamamlamak. son olarak merak ediyorum, 26 eylül 2008 sivasspor fenerbahce macini yorumlayan şahsiyet kimdi? evet evet, bunu iyi hatırlıyorum; aynen şöyle gelişti olay,

hayrettin, kazım'dan sert bir darbe aldı; biraz daha hızlı gelse bacağını kıracaktı, o derece yani. hayrettin bir süre yerde kıvrandı, kazım kart gördü falan. sonra hayrettin'in tedavisi oyun alanının dışında yapıldı, yaklaşık 5 dakika kadar. olay oldu bitti, hayrettin oyuna girecek. spiker "hayrettin şimdi oyuna girecek fakat sekiyor" dedi. yorumcunun mükemmel yaklaşımı,

"az önceki darbeden olabilir"

bırakın gidin lan.
    1 ... der meister
  2. 2.
    (bkz: oktay derelioğlu)

(bkz: oktay derelioglu/#4016413)
    ... leadman
  3. 3.
    başta mustafa denizli olmak üzere insan futboldan soğutan yorumculardır. ergün penbe fena görünmüyor. bir adam gibi o var sanki. umarım oda bozmaz kendini.
    ... jigga