bugün

Efsanedirler.
yuvarlandığı zaman nüfüs bakımından yozgat'tan 16 kat daha küçük olan bir ülkenin futbol takımından pek de başarılı bir performans beklenmemelidir.
paranın esiri olmamış amatör sporculardan oluşan milli takım.
asıl alaya alınması gereken milli ruhtan yoksun futbolculardan kurulu türkiye milli takımı iken bu ufacık ülkenin milli takımının alay konusu olması trajikomik tir.
(bkz: milli ruhtan yoksun milli futbolcular)
Abdullah Avcu yı transfer etseler.
Üstüne Yılmaz Vurl ı bedava verirdik.
bi ara 5-0 yenmiştik. Şimdi gelseler 2. Golü zor atarız.
2003 dünya kupası elemelerinde şenol güneş bu takımdan korkuyorum demişti lan. Aklıma geldi hüzünlendim şimdi.
teknik direktörünün futbolcu seçiminde hiç zorluk çekmeyeceği ve eleştirilmeyeceği milli takımdır. zira seçmek için muhtemelen 30 futbolcu vardır.
şimdiki milli takımımızla başa bas kapışırlar hatta biraz önde diyebilirim.
kevgir gibidir.
(bkz: liechtenstein milli futbol takımı)
ülkenin adını düzgün telaffuz edebileni alıyorlarmış takıma.

zaten 36bin nüfusu var adamların ne kadar seçici davranabilirler ki.
san marino'nun azılı rakiplerinden olmakla birlikte, averaj takımı bile değildir.
bir erman toroğlu tabiriyle bosnalıların kevgire çevirdiği takımdır.
telaffuzu çok hoş olan takım.
Dünyaya futbolu sevdiren 3 milli takımdan biridir. diğerleri ise:
(bkz: andorra milli futbol takımı)
(bkz: san marino milli futbol takımı)
Erkek nufusunun tamamina yakini milli takimda oynuyordur.
(bkz: liechtenstein dan gol şov)
(bkz: takımı davul zurnayla karşılamak)
bu takımda gözle görülür bir gelişme var.

önceden oynadıkları maçları gol atamadan, 10-0, 9-0 gibi skorlarla kaybederken, hem daha az gol yemeyi, hem de gol atabilmeyi öğrenmişlerdir. en son oynadıkları bosna hersek maçında 1-8 yenilerek, ülke futbolunda nasıl bir gelişme olduğunu bizlere gösterdiler.

belki de 20 veya 30 yıl sonra kendilerini berabere kalırken falan görebiliriz. bir 50 yıl kadar sonra da belki de, eleme gruplarını sondan ikinci bitirirler. kısmet.

edit: sözlükte liechtenstein'lı var sanırım. bunun neresini kötüledin la? valla gece gece güldüm ahaha. *

edit2: şaka maka en çok kötülenen entry'lerimden biri olacak lan bu entry. oğlum espri zaten bok gibi yaptığım, onu eksiliyorsanız eğer, bu kadar ciddiye almayın lan. * ayrıca, geç liechtenstein çok rahatsız farkettiğim kadarıyla. *
Takım oyuncularının muslukcu doktor nalbur gbi halktan olusan ekiptir.
oyuncularının çoğu doktor, öğretmen, tamirci gibi mesleklere sahiptir. En iyi başarısı portekize karşı skoru 2-0'dan 2-2'ye getirmeleridir. bir ara fifa'ya rest çekmiştiler.
"oynaya oynayaaa geliin çocuuklaar" diye sahaya çıkıp, "el ele el eleee veriiinn çocuuklaar" şeklinde beş ve beşin katları goller yiyen mutlu bir milli takımdır.

çok gol yemelerine rağmen insanlıktan asla ve asla vaz geçmemeleri en başat özellikleridir. onbeş bile yeseler onlardan kız istemiş ve dahi almışsınız gibi al yanaklı bi sevimlilikle sizinle formalarını değişirler.

soyunma odasına giderken de "yuh yaa, hasan şaş'ın formasını aldım lann!" diye diye zar zor adım atarak gözyaşlarına boğulurlar.

süper bir takımdır vesselam. onlarsız futbol, liberal demokrat parti'siz türk siyasetine benzer...
iskeletini vaduztakımı oluşturmaktadır.
yedikleri goller ve farklar ile futbol tarihine geçmiş olan takımdır.
kalecilerinden biri mersin idman yurdunda forma giyen cengiz biçerdir.Lichtenstein in futbola kazandırdığı büyük yeteneklerinden biridir.
Lihtenştayn Millî Futbol Takımı Lihtenştayn'ın uluslararası organizasyonlarda temsil eden futbol takımıdır. Teknik direktörü Reinald Welser'dir.
güncel Önemli Başlıklar