1. 1.
  sevgili başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan için söylenmiş güzel bir söz. çekemeyenler olabilir tabi.

  liderlerin lideri recep tayyip erdoğan
  3 -12 ... tilki
 2. 2.
  her zaman susturucu bir özelliği vardır.

  liderlerin lideri recep tayyip erdoğan
  5 -5 ... tilki
 3. 3.
  bunu mu demek istediniz: cahillerin lideri recep tayyip erdoğan.

  şahsen kaldıramadığım söz. yani bu kadar cehaleti midem kaldırmıyor. hani sevenine sayanına lafım yok, ama erdoğanı savunan insanların cehaletine diyecek söz bulamıyorum. gezi eylemlerinde her iki tarafın da zibilyon tane yalan söylediği ortaya çıkmışken, yazılıp yazılmadığı belirsiz, yazıldıysa kimin yazdığı belirsiz bir sözü nasıl önümüze koyabiliyorlar? ben bu cahil cesaretine de hayret ediyorum.

  her şeyi dış mihraklara, faiz lobisine, vaiz lobisine bağlayabilenlerin cehaletine hayret ediyorum. normal bir ülkede kıytırık internet sitelerinde 13-15 yaşındaki ergenlerin ancak itibar edebilecekleri sözlerin başbakan tarafından dile getirilmesine şaşırıyorum. bunun bu kadar destek almasına diyecek söz bulamıyorum.

  nasıl olur da bir başbakan 10 senedir en yüksek mevkilerde kadrolar verdiği bir cemaat için "nasıl sızmışlarsa vekil bile olmuşlar" diyebilir? hadi diyelim dedi, nasıl olur da bazı insanlar buna inanabilecek kadar saftirik olabilir?

  cahil toplumlar, hiç bir konuyu akıl ve mantık doğrultusunda tartışamaz, değerlendiremez. onlar sadece insanları yaftalarlar. bizim de vaziyetimiz bu.
  8 -2 ... turkoman20
 4. 4.
  daşşaklarını yalayım erdoğanin diğer bir söyleniş biçimi.
  2 ... suursuz
 5. 5.
  tane tane anlatılınca zibilyon kere göt kılı, hüloğ, koyun diye tatava yapılan, akabinde koyduk mu denilince hem cahil hem seviyesizsiniz diye karşılık veren dünyanın en kaliteli insanlarının(!) sevmediği başbakan.

  cemaatle dün iyiymiş bugün niye kötüymüş? gömlek değiştirir gibi sevgili değiştiren sizlerin bunu anlaması bu kadar mı zor?

  4 kere partisi kapatılmış bir ekolden geliyor. 10 yılda 2 parti kapatma, 3 darbe 5 suikast planına maruz kaldı. ayrıca cemaat hep vardı.

  bir de nereye dönersen dön orda da birileri vardır.
  4 ... tea man
 6. 6.
  güzel şaka.
  3 ... rezerved
 7. 7.
  şurada cemaatle dün neden iyi bugün neden kötü olduğu sorusunun hiç sorulmadığı halde buna cevap verme gerekliliği duyanları da gördük. anladık ki bazılarının eğitilmesi mümkün değil, anlaması mümkün değil, akılları gelişmemiş.

  "nasıl olur da bir başbakan 10 senedir en yüksek mevkilerde kadrolar verdiği bir cemaat için "nasıl sızmışlarsa vekil bile olmuşlar" diyebilir? hadi diyelim dedi, nasıl olur da bazı insanlar buna inanabilecek kadar saftirik olabilir?"

  biz çok iyi biliyoruz neden eskiden iyiydiler, neden bugün kötü oldular. yazmışız da zaten. kadro verirken iyi, ihraç edince kötü. bunu ileri derecede geri zekalı olmayan herkes anlıyor zaten.

  şimdi şuna cevap verin bakalım koduğumun dangalakları: http://t24.com.tr/haber/b...yini-durdur-yazisi/249930

  ben de biliyorum akpnin bu seçimlerden yüzde 40ın altında oy almayacağını. umurumda mı? hiç değil. bir toplumun büyük bir kısmı dinsiz imansız olsa, ne ben onlara uyup dinsiz imansız olurum, ne de onların bu sapıklıklarına hak veririm. öyleyse demek ki çoğunluğun ne dediğinin bir önemi yok hak davasında.

  ben bu milletin neden akpye oy verdiğini de biliyorum. sosyal medyada takılanların çoğu ne fırıldakların döndüğünü biliyor az çok. ama evinde atv-star-habertürk vs izleyen bir adamın ne ses kayıtlarından haberi olabilir, ne iddialardan. dünya yansa, ondan bile haberi olmaz! bu o adamın suçu mudur? elbette hayır.

  ama yine de bu içinizdeki pek çoklarının kara cahil olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  3 -1 ... turkoman20
 8. 8.
  altına imzamı atacağım söz. her daim yanındayız.
  2 -2 ... zehrebatirilmisbicakkeskinligi
 9. 9.
  (bkz: komikmiş yönetici kardeş)dedirten durum.
  ... paranormalinsan
 10. 10.
  Fatih sultan mehmet istanbulu fetheden insan çağ açıp çağ kapatan yüce lider. Istanbula kendi camisini yaptiracaktir. Caminin mimarida azatli bir köle olan sinan atiftir. Sinan atif fatihin belirlediği ölçüler içerisinde yapmaz Camiyi. Kafasına göre kisaltir. Fatih bunu duyunca sinirlenir ve sinan atikin elini keser. Sinan atik de istanbulun kadisi olan Hızır Çelebiye sultanıs şikayet eder. Osmanlı Devleti tek hükümdar tarafından yönetilen bir devlettir. Yani bakınca kimsenin fatih sultan mehmede herhangi bir suçlama yapamamasi gerekir. Ama Hızır Çelebi fatihi allahın ahkamina çağırır. Ve fatih kadının huzuruna gidince de ona bir zanlı gibi davranır. Sinan atik şikayetini anlatir. Hızır Celebi doğru mu diye sorar. Fatih kabul eder. Hızır Çelebi'nin verdiği karar fatihin de elinin kesilmesi şeklindedir. Fatih adaletin ve allahın ahkaminin karşısında yetkilerini kullanıp kadiyi değiştirmez. Yerine elini kestirmeyecek bi kadı tayin ettirmez. Başka güç odaklarini kullanip da kadının itibariyla oynamaz. Sahteciliklerle insanların kafalarina yanlış bir düşünce sindirmeye çalışmaz. Oysaki fatih padisahtir ve tüm yetkiler ondadir. Buna rağmen fatih celladin önündeki tahtaya elini koyar ve adalet karşısında bir liderin göstereceği tek doğru tavrı sergiler. Örnek olur. Sinan atik durumun ciddiyetinin farkina o an varir ve hükümdardan şikayetçi olmaktan vaz geçer. Karsiliginda da fatihten coluguna çocuğuna bakmasını ister. Mevzu kapanmıştır. Ama fatih Sultân Mehmed hemen sinesinden kısa bir kılıç çıkarır ve Hızır Çelebiye der ki eğer burada allahın emrettiği şekilde adaletli davranmasaydin beni kayirsaydin bana Hüsnü muamele etseydin bu Kılıçla seni delik deşik edecektim. Hizir celebide masasinin altindan bir topuz çıkarır ve der ki eğer verdiğim hükme razi Olmasaydın bu topuzla başını paramparça edecektim.

  Bu yaşanmış bir olaydır. Bizim neslimiz islami ve imanı hep doğru yola girmek ve o yolda kalmak için aracı etmis. Şimdi birisi 1453 muhabbetiyle insanların gönlünü alacak o gönüllere girecek sesler çıkarıyorsa o zaman iki defa düşünsün. Daha çok değil 2011 haziran da okyanus ötesine seslenen bu adam nasıl da saldırgan tutumlarla mesnetsizce saldirir oldu. Ako için canını verecekler ölümüne bu davaya baş koyanlar bunu görmüyor çünkü onların gözleri kör olmuş.

  Bir Müslüman asla her dediğini yapan hiç bir şeyde yanlısı olduğunu kabul etmeyen sadece doğru yaptığını sanan ve yaptığı doğruları da kendisine mal eden bi karakterde olamaz. Hz ömer cuma hutbesinde cemaate söyle seslenir. Allahım brn eğer yanlış bişey yaparsam ve bu insanları da yanlisima sürüklersem beni yanlışdan çevirecek bi kişi olmazsa ben ne yaparım. Cemaatten adi Sani bilinmeyen biri kılıcıni kaldırır ya ömer eğer allahın emretmedigi birşeyi bize diretirsen yanlış yaparsan seni kilicimla düzeltirim der. Hz ömer allaha sukreder.

  bizim bugün geldiğimiz noktada insanları karalayip itibarıni iki paralık yapmak isteyen bi kişi lider olmuş % 50 oy almış ne. Unutmayın herkese yaptığı en ince en zararsız görünen bir davranışı bile sorulacak. Miskale hayran ve miskale serran yerah.
  2 ... fermat