1. 1.
  türkiye cumhuriyeti tarafından 100milyon dolar destek sağlanacaktır...kaddafiye karşı güçlere verilecektir...başbakan 2 ay önce natonun libyaya müdahalesine karşı çıkmıştı...şimdi 100 milyon dolar dester vermektedir...

  edit: muhalif = nato = abd = israil..

  bu verilen paralar da silahları alınmak için israile gitmektedir....bop için güle güle harcasınlar...
  ... presidente
 2. 2.
  türkeyinin parasını sebepsiz yere harcayacak bir davranıştır.
  ... education
 3. 3.
  kaddafi gidici görünüyor muhaliflere yapılacak her yardım bizimi oradaki emperyalist çıkarlarımızı koruyacak şimdilik stratejik bir hamle olarak görülüyor.
  -3 ... coban surusunu yoneten koyun
 4. 4.
  "haydi bir daha bir daha bir daha rte yalana her zaman bir daha" olan durumdur.
  ... turkeyteam
 5. 5.
  dolaylı yoldan yapılacak yardımdır. parayı nato güçleri verecektir. bizim aktarmamızı yani arkamızdan ittirerek yapılacaktır. amaç kaddafi ile türk hükümetinin ilişkilerini askıya değil dar ağacına asmak.
  ... dreiberg
 6. 6.
  türk halkından alınan vergilerin bir ülkenin iç işlerine karışmak ve silah alıp birbirlerini daha çok öldürsünler diye çarçur etmek ve emperyal güçlerin dümen suyunda gitmek anlamına gelen destektir. bu parayı, yabancı güçlerle işbirliği, yani ihanet içindeki, ne oldukları belirsiz isyancılara vermiş olmaktayız. çıkarlarımız için mi yaptık, yoksa emir büyük yerden mi geldi sorusu sorulmalıdır.
  1 ... zarbut
 7. 7.
  libya nın anayasal düzenini silah zoruyla yıkmak isteyen terörist gruplara destek olmaktır. bağımsız bir ülkenin iç işlerine müdahaledir. yasadışıdır.
  ... sunja