bugün

görsel

Libya'nın doğusunda yaklaşık 2 yıldır alıkonulan 7 Türk vatandaşı, Milli istihbarat Teşkilatı ile Katar istihbarat Teşkilatı'nın ortak çalışmalarıyla Türkiye'ye getirildi.

Anadolu Ajansı haberine göre, yoğunlukla lokantacılık sektöründe çalıştığı belirtilen ilker Sağlık, Doğan Kıssa, Nurettin Çalık, Halil Gözel, Ahmet Selvi, Hidayet Yaprak ve Abdul Samet Akçay adlı vatandaşların kurtarılması için Dışişleri Bakanlığı ve Milli istihbarat Teşkilatınca uzun süredir çalışmalar yürütülüyordu.

Katar istihbarat Teşkilatının da katkı verdiği çalışmalar neticesinde Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi sağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye dönmelerinin ardından vatandaşlarla telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-59364987
libya'yı fethetmeye gitmiştik.... orada osmanlı'nın dirilişini ateşleyecektik....

şimdi libya'da alakonulmuş olan 7 vatandaşımızın kurtuluşunu neredeyse bayram havasında kutluyoruz....

beklentiler baya düşmüş galiba..

rizeli bir arkadaşın da dediği gibi "..neredeeeeen nereyeee.."
keşke gara'daki operasyonu da katar istihbarat teşkilatına bıraksaymışız da 13 şehit olmasaymış. hatta akp'nin orduya yerleştirdiği yüzbinlerce fetöcüyü katar istihbarat teşkilatına izletseymişiz de hain 15 temmuz darbe girişimi hiç olmasaymış. belli ki katar istihbarat teşkilatı daha maharetli bu işlerde.
Kurtarilmalari cok guzel de, libyadan 7 tane siradan vatandasini 2 yilda anca alabilmek de ne bileyim. Ben mi yanlis dusunuyorum.
güzel bir olay.
mit'in başarısı olarak görülmesi gerekir. bu istihbarat işlerinden falan anlamam ama süper güç amerikanın vatandaşları dahi senelerce rehin kalabiliyor, çoğunlukla da kurtulmuyorlar.
aramızda mitçi varsa aydınlatsın bizi. *
Geçmiş olsun. Güzel olmuş.
şu fotoğrafın altına ne yazsan gider. adamlar azılı suçlu gibi dizilmiş.
medeniyet görmemişler; insanları bir yere oturtursunuz, içecek bir şeyler ikram edersiniz sonra öylece fotoğraf çekersiniz. sanki hayvan kurtarmış koca devlet, ben utandım onların yerine. bir tanesinin suratında memnuniyet ifadesi yok, bu mudur? sanki adamlar orada rahatlamış gibi görünüyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.