1. 88.
  23 gün önce girilmiş en son. ciddi olarak soruyorum ne oldu bu iş?
  ... narcomedian
 2. 87.
  Askerim algı yapmaya çalışan lalelerin götü tutuştuğu gibi benim götüm tutuşmuyor. Libya'da çocuklarımızın hakkı var. Onlar için hayatımızın baharında yaprak dökelim.
  1 -1 ... atsizayoldas1
 3. 86.
  libya nın türkiye den askeri yardım istemesi
  4 -2 ... traveler of secret moments
 4. 85.
  erbakan tee ne zaman görmüş bu fırıldağı

  hemde ince görmüş

  izleyelim inşallah.

  https://www.youtube.com/watch?v=oOJXMNaISps+
  1 ... pilihozlu haci baron bey
 5. 84.
  libya sanmış.
  ... peyniraltisuyu
 6. 83.
  Baylar, hanımefendiler. Şu anda türkiye nin libya da askeri kuvvet bulundurması meselesinin ne kadar hayati olduğunu anlamak için bir dahi ve strateji uzmanı olmaya gerek yok bunu her düşünen vatandaş anlayabilir. Türkiye 2014 te ırak a müdahale etseydi ışid, daeş vb. herne ise öyle bir terör örgütü oluşamayacak ilerleyemeyecek ve 2014 ten bu yana çok daha emniyetli yıllar geçirecektik, fakat ki hükümet ayakta uyuyunca şark cephesi sınırımızdaki suriye ırak gibi ülkelerde yamyam terörist gruplar türemiş ve büyümeye başlamıştı, büyük şehirlerimizde bir dönem alçak terör belası patlak vermişti avrupada da olmuştu bu olaylar, neyse ki büyümesine mani olmuştuk. Daha sonra biz abd, fransa ingiltere gibi ülkelerin donattığı bu yamyam terör çetelerinin kökünü 2017 den itibaren kazımaya başladık ve büyük askeri harekatlarla azımsanmayacak oranda bu şerefsiz teröristleri haritadan sildik ama daha bitmedi yapılacak çok iş var.

  Şimdiki vaziyette de emperyalistlerce daeş benzeri bir terör çetesinin libyadan doğru ilerletilmesi planlanıyor. iki üç sene sonra millet olarak çok daha acı hadiselerle uyanmadan bu hain terör komplosunu ve ülkemize kurulan hain tezgahları olduğu gibi tarihe gömeceğiz. Bilhassa şu anda akdenizdeki yüksek çıkarlarımız, ülke sınırlarımız ve yüksek cumhuriyet menfaatlerimiz tarihte bu dönemde libya meselesinde tezahür etmiştir, devletin vazifesi de bu durumda cumhuriyeti ve istiklâli muhafaza ve müdafaa etmektir. türkiye halkı olarak yurt topraklarımızın, milli güvenliğimizin ve iktisadi çıkarlarımızın teminat altına alınması için libya ya askeri birlikler gönderilmesi bölgede türk ordusuna bağlı askeri üs bulundurulması çok mühim ve zaruri bir mesele haline gelmiştir. bu durum aynı zamanda uluslararası meşru hukuka muktedir bir müzakeredir şu anda libya hükümeti türkiye yi istediğine göre başka ülkelerin dil uzatmaya hakları yoktur. Diğer ülkelerin gazına gelip Savaş çığırtkanlığı yapmaya gerek yok. Askeri varlık bulundurmak demek savaş başlatmak demek değildir hükümetlerarası bir mütareke mevzusudur, biz meşru şekilde olduğu gibi libya hükümetiyle varılan mutabakatı uygulayacağız kimseye savaş ilan etmiyoruz, bölge ülkelerinin atıp tutmaya veya herhangi bir müdahaleye geçmeye hakları yoktur zaten böyle bir şeye de yeltenemezler.
  Ulu önder ne demiştir muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  "insaf ve merhamet dinlenmekle millet işleri devlet işleri görülemez; milletin ve devletin şeref ve istiklali korunamaz.
  insaf ve merhamet dilenmek gibi bir prensip yoktur. Türk milleti türkiye' nin gelecekteki çocukları bunu bir an hatırdan çıkarmamalıdırlar."

  nutuk (sayfa 238.)

  Yüksek heyetinizi daha fazla yormamak adına bu kadar açıklamayı kâfi görmekteyim, bu mesele hakkında izah ettiğimiz noktaların ne derecede önem teşkil ettiği takdir edersiniz ki yakın tarihten ders alma meselesine istinat etmiştir.
  2 ... yoksul genc
 7. 82.
  Bu libya meselesi size de garip gelmiyor mu?

  Neden Azılı Türkiye düşmanı mısır yönetimi Türkiye'nin Mısırın hemen yanıbaşındaki bir ülkeye asker yollamasına doğru düzgün bir tepki vermedi?

  Neden Suriye konusunda ortalığı ayağa kaldıran Arap birliği üyeleri Türkiye'nin Libya iç savaşına müdahil olmasına tepki göstermediler?

  Bu işin içinde çok pis şeyler dönüyor benden söylemesi.

  Edit: Mısır, Türkiye Libya'ya girerse bizde Tanklarla gireriz demiş ve Arap birliğini toplantıya çağırmış.
  1 ... hazretiyobaz
 8. 81.
  Mevcut iktidarın ihvancı dış politikasının sonucudur.

  (bkz: recep tayyip erdoğan #42597421)
  1 ... klimanjaro
 9. 80.
  (bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
  2 ... pilihozlu haci baron bey
 10. 79.
  TSK götü dara düşenin imdat çekici değildir. Dostumuz kaddafi'yi bizzat bombalamadan önce bunların hesabı yapılacaktı. Kendisi sağ olsa idi doğu akdeniz hakkında hiç bir endişemiz olmayacaktı. Bu savaş davullarını zevkle çalanlar, libya'da çalsınlar davullarını. O tezkere çıkmaz zannınca. Tamam, mühimmat silah, techizat, istihbarat, siha, haftere karşı direnenlere askeri eğitim gibi desteklere sonuna kadar varım. Asker göndermeye razı değilim.
  2 ... huzursuz adam