1. 1.
    Ülkesindeki iç savaş nedeniyle 2015'te ailesiyle Siirt'in Kurtalan ilçesine yerleşen Dlyar Safo, 3. sınıftan itibaren eğitimine Türkiye'de devam etti.

Kurtalan ilçesinde Selahaddin Eyyübi imam Hatip Ortaokulunda okuyan Suriyeli Dlyar Safo, sistemli ve düzenli çalışması sayesinde LGS kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınavdan 500 tam puan almanın sevincini yaşıyor.

https://www.aa.com.tr/tr/...rtin-gururu-oldu-/2290097#
    3 -15 ... ruahue
  2. 2.
    bu kadar çalışmasına gerek yoktu zaten tıp okuyabiliyorlar sınavsız.
    14 -14 ... tunnea12
  3. 3.
    80 milyonluk türkiye cumhuriyetinde göçme suriyeli bir sekilde sınavdan tam puan alıyor devletin haber ajansı bunu haber yapıyor bir de üstüne sanki çok gurur duyulacakmış bir sey gibi başlığı açılıyor. insanın sinirden kendini skmemesi için sabır sahibi olması lazım bu ülkede gerçekten.
    14 -5 ... oberst
  4. 4.
    sizin ben yalanlarınıza sokuyum.
    o ortadoğu faresine 3 soru sorsam 3'ünü de bilemez vermişsiniz soruların cevabını reklam yapıyorsunuz.

siirtin bilmemne ilçesinde imam hatipte okuyan bir suriyeli tam puan alacak biz de bunu yiyeceğiz.

hasiktir.

türk çocuklarının gençliğini, geleceğini çalmaya devam edin bakalım elbet soracağız hesabını.
    31 -21 ... tengir budun
  5. 5.
    ırkçılığınız mide bulandırıyor.
    7 -16 ... ruahue
  6. 6.
    suriyelinin süper zekası yerine memleketimin öz alt puanlısını yeğlerim bu amk evlatlarından vatana hizmet bekleyenleri de şuraya alalım,

(bkz: turistlerin tl ile burun silip hesap ödemesi)
    bunların özü sözü bir, geldigi yer de bir, altı üstü bedevi amk.
    8 -4 ... manyakmisinneboksun
  7. 7.
    2 güne almanya bunu mülteci olarak alır.. bizim derdimiz kimsenin doğum yeri değil... piyano çalan, tıp eğitimi olan, yüzen kim varsa almanya aldı, bize çeri çöpü bıraktı, üstüne de burs verip besliyoruz. zorumuz bu...
    8 -5 ... katalin
  8. 8.
    Valla istediğiniz kadar linç edin helal olsun dediğim çocuktur

Şimdi şöyle düşünün çocuk iç savaştan gelmiş başka çaresi yok ya çalışıp kendini kurtaracak yada o Suriye bataklığına geri dönecek

Gelelim bizim Z kuşağına

Hiçbirinin derdi tasasi yok
    Ana babası vermiş parayı tutmuş özel hoca dershane vs vs ohhh Paşa'nın keyfi yerinde

Gak diyor telefon (hemde en yenisi)
    Guk diyor oyun konsolu
    Gak diyor ekmek su

Çocuk kazanamasam bile babam basar parayı özel okula yazdırır diyor

Ben çocuğunu özel okula göndermek için kredi çeken anne baba biliyorum

Bizim çocuklara 2 gün ekmek su verme oyyyy hemen sosyal medyada anne babam bana kötü davranır diye bütün Türkiye'yi ayağa kaldırır

Ama bu çocuklarin sesi çıkmaz
    Ekmek su yoksa bilir ki anne babasının parası yok

Yok ağbi şu çocuk yetiştirme olayı tüm okullarda ders olaraktan okutulması lazım.

Bilmiyoruz hiç birimiz bilmiyoruz..
    6 -14 ... blackmen
  9. 9.
    siirt mi? kesin sorular çalınmıştır diyemem ancak büyük bir ihtimalle hile hurda olması çok muhtemel.

benim zamanında da durumu benden çok aşağıda olan, yapamadığı soruları bana soran ancak urfalı olan ve sınava da orada giren bir tanıdığım fule yakın puan almıştı.

kendisine nasıl yaptığını sorduğumda ise, tüm gözetmen öğretmenlerle birlikte yaptıklarını, neredeyse tüm aşiretin sınavlara böyle girdiğini, bu şekilde doğudan istanbul’a çok öğrenci gelebildiğini anlatmıştı da inanmamıştım.

bu anlattığım milenyum zamanıydı, demek ki durum pek de değişmemiş olsa gerek.

tabi imam hatip olunca şüpheyle yaklaşmadan duramıyor insan.

imam hatipliysen ahlakın da o yönde gelişiyor.
    7 -5 ... mcmlxxxvii
  10. 10.
    Türkçe yi nasıl bu kadar hızlı kaptı bizim sosyal bilgilerimizi nasıl bu kadar hızlı kavradı hayret ettiğim çocuktur.

Bakın hadi mat fen evrenseldir. Her dilden öğrenme imkanı var.

Türkçe ve sosyal testi de full bu çocuğun. Lan... Teknik olarak sınavda hiç hile hurda dönmedi ise bizden birine dönüşmüş olmasın bu? Oğlum kimse sevmediği ülkenin sosyal bilgilerine Türkçesine çalışmaz böyle.

Bunu bir düşünün.
    5 -2 ... uzay muhtari