bugün

salçalı ekmek yemiştir, taso oynamıştır.
Taso kelimesini görünce içimi bir hüzün kaplıyor.
herkesin küçükken o leğende fotoğrafı olan efsane zamanlar.
bilye oynamıştır mahallede, sokağa çıkmadan önce anne bana ekmek yap diye beklemiştir, sokakta büyümüştür ama büyüklerine saygılı,küçüklerine sevgilidir.pokemon izlemiştir, meybuz yemiştir ama o günler teknoloji geliştikçe eskide kaldı.o eski karakterli efendi çocuklar gitti yerlerine karaktersiz, sırf hava atmak için ailesini, küçüklerini aşağılayan, elinde klavyesi var diye her ağzına geleni söyleyen ,sırf hava olsun diye sigara, alkole başlayan, şımarık, nankör bir nesil geldi.neyse çok yazdım böyle işte.
Aksam ezani okunmadan eve girmesi gereken velet.
sadece 90'lılar değil, 2000'lerin ilk zamanlarında doğanlar da dahildir bu jenerasyona. evde soba varsa, havalar soğuksa ve ev iyi ısınmıyorsa, bir de küçük çocuk varsa kolayca üyesi olabileceğiniz jener... jenerasyon ne lan? nesil veya kuşak desenize şuna!
görsel

Legenin içinde şu taraktan yüzdürmüştür.
Nasıl ? Siz şimdi hala leğende yıkanmıyor musunuz?
Sizi bilmem ama beni hep jakuzilerde yıkamışlar.

Ama en güzeli leğen. Ben çok özenirim leğene, jakuzi hor hor hor bıktım artık.
kafasına tas yiyip zırlamış jenarasyondur.
küvetin ilkel hali işte, biz bulduk patladı gitti.
Bunlar beni neden leğende yıkamamış kendimi dışlanmış hissediyorum. Sadece yıldan içinde olduğum jenerasyondur.
Amk fakirliğin ben.
Yaşandı bitti saygısızca...
80 jenerasyonuyum, leğen filan görmedim lan.
Ateri kasetlerinin verdiği görüntü bozulunca çıkarıp üfleyen jenerasyonla ayni jenerasyondur.

Sobanın üzerinde kaynayan güğümden su alınıp tasla kafadan aşağı dökülmesi süretiyle yikama başarı ile tamamlanır.
leğen oturma odasına kurulurdu televizyon eşliğinde banyo qeyfi yaşamışız haberimiz yok.
iriraf ediyorum. üniversitede eve cıktıgım ilk ay pazardan koca bi tane edinmiştim.
4 yıl kullandım:)
(bkz: matigol) Efendime söyleyim cıp cıp banyo yaptırırlarmış beni.. sabuncum, havlucum, sucum hepsi ayrıymış.. ne büyütmüşler bizi be.. şimdi düşününce insan duygulanıyor.
Kafasına kalıp sabun akabinde tas yemiş olan jenerasyondur.
Yıkandığı leğen kesin sobanın yanındadır ve anasından başkası bitarafını görmesin diye, soba arkasında çarçabuk giyinirken neticesini sobada dağlamış insan topluluğudur.
o titremenin verdiği hisle mutlu olan nesil.

anladınız siz onu.
Kesinlikle mavidir.
Şimdikiler el bebek gül bebek.
Güğüm + çayı içmeye çalıştığımız çelik bardaklar.