bugün

5 yıl önce bugün ilk bölümü yayınlanan muhteşem dizidir.
Leyla ile Mecnun bitti, Behzat ç bitti sen de gittin.Kimi/neyi sevsek elimizden alıyorlar.
Yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.. Isınmak için güneşin doğmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz.. Yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir.. Ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin ama yine de denemekten vazgeçmezsin.. O‘nun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.. Yalnızlık aynı havayı soluyupta bi türlü yan yana olamamak gibidir.. Aldığın her nefeste O‘nun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın.. Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. Yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır..

Sol kaburgam bile firar etti bedenimden. Aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya..Ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum. Saçlarını okşamayı, ellerini tutmayı, aniden boynuna sarılmayı, bana bakışını, karşımda duruşunu, hatta arkasını dönüp yatışını bile.. Ona yavaşça sokulmak, sessizce sarılmak, omuzlarından tutup sımsıkı kendine çekmek..

-iskender.
Çok efsane sahneleri olsa da beni yerle yeksan eden sahne; 102. Bölümde ismail'in yine beklerken iskender'in gelip ismail hiç gelmez dediğin oluyor mu sorusunu sorduğu sahne ve o cevap.

Eşek kadar adamım, binlerce kere izlemişimdir o sahneyi ama hala gözlerim dolar.
Bekleyenlerin ruhuna bir ağıt gibi. Birini bir şeyi beklemek şart değil ama bekleme halini bize yalın haliyle sunan bir diziydi be kardeşim.
Onun gibisi bir daha gelmez; o sahneyi tekrar lm'de dahi canlandıramazlar.
dizinin hiç alakasız bir yerinde altta "çay erdal bakkalda içilir." diye reklam çıkıyordu. ne güzel günlerdi.
müzikleri efsane olan dizi. 1 saatlik versiyonlarını kulaklık takarak dinleyerek sabahlayıp, izbe bir öğrenci evinde 4 yıllık üniversiteyi uzatırım ulan uğruna.
Olumsuz bir aşk ...
çok ama çok özlediğim dizi.
28. bölümünde olduğum harika dizi. az az izliyorum, biterse ne yaparım.
Şu an trt okul da eski bölümleri yayınlanan dizidir.

Entry i başka sözlükten araklamış olabilirim, ama bilgi paylaştıkça çoğalır.
görsel
En iyi bölümünün behzat Ç. ile birlikte olduğu bölümüdür.
"Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu farkında mısın?"

Ismail abi derdi "Ama o gemi bir gün gelecek".
Ama o gemi hakikaten gelecek yani kaçarı sıçarı yok.
ilk sezonu çok güzel çok sıcak bi diziydi,leyla dizinden ayrıldıktan sonra o samimiyeti kaybetti,absürtlüğün bokunu çıkardı falan.
ozledigimizdir.
hala izlerim ve bende öyle bir yer etti ki,mecnun gibi hissediyorum kendimi leylasız olsamda.
Ah be abi, ne gemiymiş o!
Samimiyetligin, masumlugun, durust arkadasligin,komikligin everesti olan arkadas cevresini barindiran canimiz, unutamadigimiz. Ah be bir daha gelecek mi sizin gibi samimi dostluklari,replikleri iceren bir dizi daha.
Çok uğraştım gerçekten çok uğraştım ama bu dizide erdal ile ismail ikilisine bir türlü ısınamadım samimi değiller abi.
Ayrıca abartılan dizidir hakkında 10 000 küsür entry girilmiş peki ya (bkz: big bang teory) bunun yüzde biri kadar yoktur.
bugün yine çok özlenendir.
Çok özledik be.
öyle bir dizidir ki açıp bi bölüm izleyeyim hasret gidereyim dersiniz ama daha beter bir hasrete gömer insanı. hani bir daha hiç göremeyeceğin bir insani özlemek, hiç duyamayacağın bir kokuyu hatırlayıp içinin cız etmesi gibi. bu dizinin özlemi böyle gerçek böyle can yakar.
onur ünlünün parmağı olmasaydı bu kadar güzelleşeceğini düşünmediğim diziydi.

gece gece nasıl denk geldim bilmiyorum fakat https://www.youtube.com/watch?v=0_7AjpO2CUY
o gemi gelecekti amına koyayım ya içimizde kaldı resmen.
Nefret ettiğim dizimsidir. bunu izleyip gülen adamın zekasından aklından mizahından şüphe ederim.