1. 1.
    Türk televizyon tarihinin hiç şüphesiz en iyi dizisi ve dünya genelinde de çok önemli bir yere sahip olma başarısı göstermiş olan leyla ile mecnun dizisini izlemek kendisine nasip olmuş efsanevi nesildir. Sonraki nesillerin imrenerek baktığı, içinde haklı bir gururu saklı tutan nesildir.
    9 -3 ... fistingci sahap
  2. 2.
    muhtemelen anlaşılamayacak nesildir. torunlarımıza anlatsak "dedem yine başladı." derler kesin.
    ne acı. onlar içinse ne büyük kayıp...
    3 ... bozden
  3. 3.
    ilk leyla'ya aşık olmuş ve leyla ile mecnun'u modern bir aşk şiiri olarak niteleyebilecek kadar şiir bilen ve sevenleri mevcut olan nesildir.
    1 -1 ... nafile filinta
  4. 4.
    20-25 yaş arası için en verimli dönemdir leyla ile mecnundan tat almak için. ne mutlu ki ben girdim o yaş aralığına. *
    3 ... sari sokak lambasi
  5. 5.
    ileride kendisine nasip olduğu için bu günleri gurur ve özlemle anımsayacak olan nesildir. Muhtemelen daha iyisi hiçbir zaman çıkmayacaktır çünkü.
    3 ... fistingci sahap
  6. 6.
    daha iyisi varken hala bu baymış oyuncuları bile terketmiş diziyi izleyen nesildir.

daha iyisi için;

(bkz: işler güçler)
    2 -7 ... kylo ren
  7. 7.
    galiba ben bu nesile dahil olamayacağım. izlemedim şuana kadar hiç ama o kadar çok öven var ki acaba çok mu şey kaçırıyorum diye sormadan edemiyorum bazen kendime.
    ... kafatasci iskelet
  8. 8.
    Muhtemelen bütün bölümlerini arşiv yapacak olan efsane nesildir.
    2 ... 80 the city
  9. 9.
    Önce Leyla ile mecnun sonra işler güçler. işler güçler leyla ile mecnun'dan biraz alıntı.
    ... thejokerkamo
  10. 10.
    dönemini* iyi bilecek ve her zaman hatırlayacak olan nesildir. leyla ile mecnun bitince hayatta ne kadar yalnız olduğunu hatırlayacak olan nesildir. genel olarak 20 ila 30 yaş aralığında izleyici kitleyicisine sahip olup, 90'lı yılların o atmosferini çoğu zaman bu dizi ile yaşayan nesildir ayrıca!
    2 ... rocko87