bugün

leyla ile mecnun dizisinin gün yüzüne çıkmasından sonra, ortalarda insanların mecnun karakterinin konuşmasından etkilenmesi ve günlük hayatta kullanması durumudur. Aslında bu dizinin kalitesinin iyi olduğunu gösterir. Simit sarayına gidersiniz çay veren adamın mecnun gibi konuştuğunu ismail gibi bağırdığını duyabilirsiniz. Ortalarda mecnunlar çoğaldıda, niye leylalar ın çoğalmadığı ise bir muammadır.
geri zekalılığın ilk evresidir.

sizin yüzünüzden diziden soğudum amk.
demek cok etkilendiysek.

şeklinde devam edilebilir.
ismail abi gibi konuşmaktan iyidir.

not:başlık başa idi artık değil.
Kurtlar vadisinden sonra polatların , süleyman çakırların çoğaldığı gibi leyla ve mecnunlarında çoğalması doğaldır.
kendini diziye kaptırmaktır. ismail abi gibi selam vermek yerine çak laaaps yapmakla başlar. mecnun tipi soru sormayla devam eder. erdal bakkal gibi kindar olursun. iskender gibi yufka yürekli olursun. yavuz gibi insan olursun.
abartılmaması gereken hadisedir. zira ceza hukuku dersinde bir soru sorulduğunda 'neemiş?', 'müşterek mi faillik' diye tepki vermek vize notunuzu etkileyebiliyor.**
nasıl kelimesinin diziyle beraber daha çok kullanılması, bu durumun göstergelerinden biridir.
ben mecnun gibi mi konuştum acaba? mecnun mu gibi konuştum acaba ben? diye kendini sorgulamaya iten davranıştır kişiyi.
(bkz: çok sakat var)
çok mortingenştrayzedir. tanım bir yana çok komik olduğunu sanarak kendi kendine orgazm yaşamaktır. bunun mastürbasyondan farkı ise toplum içinde olmasından dolayı yeşeren utanç duygusudur. bu tanımlar bir yana, böyle tanıdığım biri var ki-hele de bir kız-, bir yana koyduğum bütün o tanımları ona ithaf ediyorum.
sorun ne aslında bilior musun sor... sen şu an laf mı sokun bana ..pii hallere gel.
cümlelerin sonuna 'acaba' eklemektir.
anlaşılmayan şeyler karşısında "neeeeğmişş?" diyen arkadaşlardır.
Birkaç bölüm ardarda izleyince etkisi olabilir konuşmada ara verip izlemek en iyisidir.
cümlelerin ortasına "mı, mi" eklemektir.
--spoiler--
+cengiz hanım !
-cengiz mi hanım ?
--spoiler--
uzun süre dizinin etkisinde kalındığında ister istemez kişide oluşan bozukluk. vurguları yanlış yerde yapmak, acabalar eklemek, durup dururken at gibi demeler... hep bu vakanın belirtileridir.
mecnun mu gibi konuşmak?
e olabilir tabi diziyi çok sevdiysek demek...

tanım: diziyi izlemenin ve karakteri beğenmenin kaçınılmaz sonucu.
dizinin etkisindeyken yapılabilen durum ama artık bunu günlük yaşamlarında da abartarak yapan bazı tipler var-ki genelde erkekler- itici olmaları kaçınılmaz oluyor.
leyla ile mecnun dizisinde konuşulanları günlük hayatta sürekli kullanmak deli damgası yemenize sebebiyet verir.
aslında diziden öncede hepimiz konuştuğu konuşma şeklidir. zira leyla ile mecnun bizden biridir. komşumuzdur iskender abi. bakkalımızdır erdal bakkal. dedemizdir ak sakallı dede.
konuşmalara tebessüm katar.
samimiyeti arttıran durumdur.
harbiden var lan bunlardan.
abarttıkca tiksindirir.
Tel mi vizyon
Saç mi sakal vs. uzatmamak abartmamak gerekir.