1. 1.
  özellikle son yıllarda dillendirilmeye başlamış efsanelerden birisidir..doğruluğu ya da yanlışlığı kesin bulgularla tespit edilemese de her insan kanaatinde öznellik gösterir..genellikle sevgilisi çirkin olan insanlar arkadaşlarının olum o kız masaya benziyo lan laflarını bu şekilde geçiştirmeye çalışır..yüksek ihtimalle bu efsaneyi o tip insdanlar başlatmıştır..belki de gerçekten çirkindir yahu!!
  1 ... rasko
 2. 2.
  mecnuna sorarlar herşey bu çirkin leyla yüzünde mi diye. mecnun da yapıştırır cevabı : Sen hiç onu benim gözümden gördün mü ?
  4 -1 ... witch
 3. 3.
  guzelligin bes para etmez bende ki ask olmasa sozunu akla getiren cumle.
  2 ... karadag
 4. 4.
  leyla nın çirkin olması bana mecnunu çöllere düşürüp,aşkından kavrulmasından dolayı pek ihtimal vermediğim efsaneler bloğuna sokar..
  (bkz: mecnun ötüme benziyormuş)
  1 ... baudelaire
 5. 5.
  padişah yanına mecnunu çağırır...şu meşhur LeyLanı göster der...MecnunLa padişah LeyLayı görmeye giderLer...padişah LeyLayı görünce "bu ne Lan?yanıp tutuştuğun bu hatun mu der?"...mecnunda "efem birde LeyLayı benim gözLerimLe görseniz" diyerek padişah'a ukaLaLık eder...bunun üzerine padişah mecnunun keLLesini eLine verir...buradan çıkaracağımız dersLer:
  1-GüzeLLik göreceLidir
  2-Padişah'a yamuk yapıLmaz
  1 ... tucimania
 6. 6.
  (bkz: kime göre neye göre)
  (bkz: güzelliğin göreceli olması)
  ... piandahalf
 7. 7.
  Mecnuna söylendiğinde sen ona bir de benim gözümle bak cevabı alınmış durumdur. Bundan öte söylenecek söz yoktur.
  ... paradigma
 8. 8.
  leyla ile mecnun aşkın en son noktasını anlatan bir hikayedir.öyle bir aşktır ki uğrunda ölünür, çöller aşılır.bu aşkta görsel olan güzellik söz konusu değildir.aşk için aşktan bahsedilir.leyla güzel değilmiş, mecnunun üçgen vücudu yokmuş gibi varsayımlar hikayedeki büyük aşkı yozlaştırır.aslında leyla da mecnun da bir kavramdır aşkı anlatmak için.aşkın beden bulmuş halleridir.böyle kalmalıdır.
  1 ... esneyenahtapot
 9. 9.
  siz onu bırakın da bir kleopatra vardı ne oldu diye sorduran durum.kalıntılarına bakıldığında aslında çirkin olduğu söyleniyor.işte o zaman çok hüsrana uğramıştım,sorun niye ben ve neden onu da bilmiyorum.
  ek olarak: kuzguna yavrusu güzel görünürmüş.ayrıca güzellik , şu bakımdan görecelidir. güç ,sempatiklik ,karizma *, asalet vb. kavramlar güzellik ölçütüydü. bu nedenle olabilir.
  1 ... kacak kelebek
 10. 10.
  sen mecnun kadar aşık ol da bırak leyla çirkin olsun.
  ... horozigo