bugün

Siyasi hicvi en iyi şekilde yapan korkusuz üstat. Şu anda yaşasa program yapacak kanal bulamazdı.
Olacak o kadar’ın eski bölümlerini ne zaman izlesem bu kadar sert muhalefet ve eleştiri yapmasına her seferinde hayret ederim. Hayretimin sebebi bu eleştiri ortamının günümüzde nasıl “Silivri soğuktur”a dönüştüğüdür.

Kendisi bir neslin çocukluğu demektir. Ruhu şâd olsun.
büyük ustayı ölümünün 5. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz...
gerçek anlamda politik hiciv yapmış ender sanatçılardandır.
Ah Levent abim.

Vefat etmiş olmasına çok ama çok üzülüyorum.

Aklıma geldikçe ne kadar aydın bir insanı kaybettiğimiz düşüncesiyle büyük bir hüzün kaplıyor içimi.

Ama belki de böylesi onun için daha iyi olmuştur...

Belki de gerçekten aramızdan erken ayrılışı onun için çok daha iyi olmuştur...

Neden mi?

En azından CHP'nin aldığı Atatürk düşmanı, gayri milli, mezhepçi halin iyice gün yüzüne çıktığı bugünleri görmeden vefat etti.

CHP'nin mezhepçi, Atatürk düşmanı, PKK, Dhkp-c, FETÖ sempatizanlarının etkisi altında kaldığı bu karanlık günleri görmeden göçüp gitti aramızdan.

Acaba Ulu Önder Atatürk'ümüzün annesi Zübeyde Hanım'a küfreden Musa Anter'i ölüm yıldönümünde anan CHP'li Özgür Özel'i görse neler söylerdi?

(bkz: chp li vekillerin musa anter i anması)

Acaba Kürdistan Bayrağı paylaşan Sezgin Tanrıkulu'nu görse bugünkü Atatürk düşmanı CHP için neler söylerdi?

(bkz: sezgin tanrıkulu nun kürdistan bayrağı paylaşımı)

Acaba Canan Kaftancıoğlu'nun biz Atatürkçüler için önemi en büyük günlerden birinde, 30 ağustosta kutlamalara katılmak yerine dhkp-c'li birinin cenazesine gittiğini görse neler söylerdi?

(bkz: kaftancıoğlunun dhkp clinin anmasına katılması)

Türkiye Cumhuriyeti'nin Azerbaycan'a işgal altındaki topraklarını kurtarması için yardım ettiğini "ne yazık ki Türkiye Azerbaycan'a yardım ediyor!" sözleriyle dile getiren Ünal Çeliköz'ü görse neler söylerdi?

(bkz: chpli ünal çeviköz ün skandal sözleri)

6-7 ekim olaylarından, en az 50 kişinin ölümünden sorumlu, "Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini!" diyen Selahattin Demirtaş hakkında Kemal Kılıçdaroğlu'nun övgüler dizdiğini görse neler söylerdi?

(bkz: demirtaş bugünleri şeref madalysı olarak taşıyacak)

Atatürk demekten kaçınan, Atatürk diyemeyen ama 23 nisanın kutlandığı gün twitter'da '23 nisandan bir gün sonrasını hatırlamak istemeyenlere hatırlatma: 1915' yazıp, ermeni soykırımı söylemini birçok kez ağzından düşürmeyen Kaftancıoğlu hakkında neler söylerdi?

(bkz: canan kaftancıoğlu nun atatürk diyememesi)

CHP'nin desteğiyle Türk tabipler birliği başkanı olmuş töre sempatizanı, hendek operasyonlarında şehit olmuş askerlerimizin oraya "Katliam" yapmak için gittiklerini söyleyen, Ergenekon-Balyoz davaları savunucusu, Atatürk düşmanı, Abdullah Öcalan'ın Serbest bırakılması gerektiğini savunan, PKK'nın şuan kapatılmış gazetesinde yazmış olan Şebnem Korur'u görse neler söylerdi?

(bkz: türk tabipler birliği başkanı şebnem korur)

AKP'den "Dinci Kemalist olduğu için AKP'yi sevmiyorum." olarak söz eden, Ergenekon ve Balyoz davalarının azmettiricisi eski FETÖ gazetesi Taraf yazarı Yüksel Taşkın'ın CHP Genel Başkan yardımcısı yapıldığını görse neler söylerdi?

https://www.ulusal.com.tr...in-tepesinde-h266819.html

https://aydinlik.com.tr/h...-chp-nin-tepesinde-215638

Ben eminim ki bugün aramızda olsa chp-k.k. yönetimine çok ağır ithamlarda bulunurdu.

Buna eminim.

Hatta kahrolurdu.

O yüzden belki de kendisi için iyi olmuştur.

Işıklar içinde uyusun...
görsel
"Sarhoş takliti yapanı sarhoş zanneden, dindar taklidi yapanı da Müslüman sanırlar" diyen her geçen gün değeri daha çok anlaşılan akil insan. 90 lardaki Skeçleri bile günümüze ışık tutuyor. Hem komik, hem zeki, hem de sanatçı bir insandı.
ağır islam düşmanlığıyla bilinen vasatın çok altı çakma tiyatrocudur. acaba ahirette nasıl hesap veriyor merak ediyorum...
Dincileri kudurtan sağlam tiyatrocudur. Olacak o kadar programı belli bir zamana kadar gayet güzeldir. Siyasi hicivde ustadır. Sarhoş taklidini de pek güzel yapardı rahmetli. Yaşarken siyasal islamcı o lanet partiyi de pek kızdırmıştır.. Eski eşi oya başar ile güzel bir uyumları vardır. Ayrıca koyu bir kemalisttir. Normalde de alkol problemiyle uğraşmıştır ne yazık ki.

Fatih altaylı'ya canlı yayında "sen yalancısın ve yalakasın" diyerek hepimizi güldürmüştür. Gelmiş geçmiş en iyi ayarlardan biridir. Kendisine gerçek bir sanatçı, rahatça denebilir. Huzur içinde uyusun üstad.
Türk mizahını rezil bir seviyeye indiren tiplerden biri.

Allah'tan şafak sezer gibi adamlar çıktı da düştüğü yerden kaldırdı türk mizahını.
Maçın ilk yarısından sonra aklıma fatih terim taklidi gelmiş oyuncudur.
ahirette nasıl hesap verdiğini merak ettiğim çakma komedyendir. evet..
usta oyuncu hayatını kaybetmiş.
Levent kırca kendini siyasi bir kimlikle öne çıkarmazdı. O sanatçıydı, siyasetçi değil. Bir siyasi kesime değil, türkiyeye hitap etti. Siyaseti değil sanatı yaşattı.
Bugün birkaç uyduruk sözle şarkı yapıp ya da birkaç birbirinin aynısı rol kapıp sanatçıyım diye dolananlardan milyon kat daha sanatçıydı.
huzur içinde yatsın. büyük sanatçıydı.
Rüyama girdi bugün. Çok enerjik ve neşeli idi. Umarım bana göründüğü gibidir kral.
Eski skeçler izliyorsun.

Her biri ayrı güzel.

Her biri ayrı uyarı.

Şaka ile karışık vatandaşa da büyük laf sokmalar.

Şu gün Levent Kırca gibi bir eleştiri programı yapabilen olmaması bile demokrasimizin ne kadar geriye gittiğinin kanıtıdır.
görsel