bugün

levent kırca başlığı altında yazdığım yazıyı özellikle burada tekrarlamak maksatlı sorudur.

belki bir kişi de olsa faydalanır.

levent kırca

ölümü ile bir kez daha memlekette Allah'a şirk koşma meraklısı ne kadar adam olduğunu göstermiş sanatçıdır.

Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "1Beni israil'de birbirine zıd maksad güden iki kişi vardı: Biri günahkardı, diğeri de ibadette gayret gösteriyordu. Abid olan diğerine günah işlerken rastlardı da: "Vazgeç!" derdi. Bir gün, yine onu günah üzerinde yakaladı. Yine, "vazgeç" dedi. Öbürü:
"Beni Allah'la başbaşa bırak. Sen benim başıma müfettiş misin?" dedi. Öbürü: "Vallahi Allah seni mağfiret etmez. Veya: "Allah seni cennetine koymaz!" dedi. Bunun üzerine Allah ikisinin de ruhlarını kabzetti. Bunlar Rabülâleminin huzurunda bir araya geldiler. Allah Teâla Hazretleri ibadette gayret edene: "Sen benim elimdekine kadir misin?" dedi. Günahkara da dönerek: "Git, rahmetimle cennete gir!" buyurdu. Diğeri için de: "Bunu ateşe götürün!" emretti."
Ebu Hüreyre radıyallahu anh der ki: "(Adamcağız Allah'ın gadabına dokunan münasebetsiz) bir kelime konuştu, bu kelime dünyasını da, ahiretini de heba etti." Ebu Davud, Edeb 51, (4901).

bir kimsenin cehennemlik ya da cennetlik olduğuna dair tek takdir sahibi Allah'tır, bir insan ömrü boyunca günahkar yaşayıp, son nefesinde Allah'ın takdir ettiği bir sebeple, tüm günahları affolup, cennetlik olabilir, ya da tam tersi tüm ömrü boyunca, tüm kurallara uygun yaşayıp, son nefesinde bir nedenler imanını kaybetmiş şekilde göçebilir öte tarafa.

ama maşallah bakıyorum, levent kırca için burada, kafir diyenler, imansız ateist diyenler, hatta kesin cehennemlik diyenler...

yani tek kudreti ve takdiri Allah'a ait olan bir şey hakkında, ben de Allah'ın takdir ettiğini edebilirim, onun vereceği kararı ben de verebilirim demekten hiçbir farkı yoktur bunun, yani bir şekilde kendinin Allah ile bir tutmak, yani kelime anlamıyla şirk!!

allah ayetlerinde tartışmasız en büyük günah olarak şirk'i bildirmiştir.

ve bunu yapan arkadaşlar, çok dindar olduklarını düşünerek, bunu da dindarlık adına yaptıklarını sanmaktadır ne yazık. Aman dikkat dindarlık yapacağız zannederken, Allah'ın bildirdiği en büyük günaha bulaşıyor olmayasınız.
allah cc bilir .
bize cennetin anahtarı verilse zaten kendimizden başkasını koymayız .
olur mu hiç öyle şey yhaa, kendisi alim ulema, şehit şüheda birlikte diriltilecek.

ohh ne güzel amk. atatürk cennetlik, türkan saylan cennetlik, zerdüşt cennetlik, mason cennetlik, rantçısı cennetlik, travestisi cennetlik, politikacılar zaten cennetlik, cart cennetlik curt cennetlik, levent kırca cennetlik...

dur dur bak aklıma ne geldi.

http://www.youtube.com/watch?v=Br_m-lgj1es