bugün

baştan aşağı argo ve küfür doludur. az evvel rastladım internette, çocukluk yıllarımda izler gülerdik. lakin, akıl baliğ olduğum günden bu güne, bu skeclerin aslında ne kadar da kalitesiz olduğunun farkına vardım.

(şimdi, "hani burada küfür"? "silkmek demek küfür mü" diye zıplayanlar olacaktır illa ki. lakin, ne denmek, neyin ima edilmek istediği gayet net bir şekilde ortada)

"kalitesiz" diyorum zira hiçbir şekilde akıl dolu, zeka pırıltıları taşıyan hiçbir detay yok kırca'nın skeclerinde. sadece ve sadece ima yolu ile küfür ve argo üzerine kurulu. söz konusu skeçte de olduğu gibi.

sanıyorum günümüz komedyenlerine de rol model olmuş kırca'nın bu basit, sığ esprileri, skecleri, güldürü anlayışı. zira onlarda kırca'dan pek farklı değiller. her neyse, dediğim gibi az evvel rastladım bu skece.

ve, bir göz atarak kendimden utanmaya karar verdim. hoş, iç sesim "umarım yanılırım" dedi lakin beklenen oldu ve skeci izlerken kendimden utandım. zira skecin her anı, saniyesi (ima) küfür ve argo üzerine kurulmuştu.

oyuncu kadınlar "silkmek" vs. vs. vs tanımını üzerine basa basa kullanmış, bu da yetmezmiş gibi polisimizi de bu rezilliğe alet etmiş, devletin memurunu da küfürbaz olarak gösterilmişti.

dediğim gibi, izlerken kendimden utandım. gerçi kırca'dan da fazla bir şey beklememek gerek. zira, tek atraksiyonu bu he birde sarhoş rolü yapabilmek. olmadı kırca, otur sıfır!

https://www.youtube.com/watch?v=vt9yTA1E0sc
güncel Önemli Başlıklar