1. 1.
  (bkz: Küçükyalı)'da konuşlanmıştır. (bkz: Bilgisayar mühendisi) kökenliler genelde buraya düşer yedek subay sınavında. Bildiğim kadarıyla burdan da herhangi bir kuvvette görev yerleri belirlenir.
  ... timsah48
 2. 2.
  kenan evren kışlasını içinde barındıran komutanlık. ya da o onu barındırıyor. sonuç olarak hem yedek subaylık sınavına girdiğim hem de keşke burda yapsam dememin ardından askerliğimin tamamını orda geçirdiğim kebap askerlik mekanı. (bkz: çarşı izninde taksime gidebilmek)

  bundan beş-on sene öncesine kadar çok daha rahat olduğu söylenen hatta kenan evren çiftliği olarak bilinen. fatih altaylının yazdığı bir yazı ve sonrasında yapılan eleştiriler sonucu derlenip toparlandığı söylenen kışla.
  ... yalnis
 3. 3.
  313. dönem asteğmen adayı olarak 17 gün kadar misafir edildiğim eğitim k.lığı. kenan evren kışlası içerisindeki okullardan biri olan lv.mly.ok. ve eğt.mrk.k.lığı (okuması çok zor ama asker dilindeki kısaltması bu şekilde walla) takım komutanımız yasin koplay sayesinde çok güzel anlar ve arkadaşlıklar yaşamamıza vesile olmuştur. şaplı olduğu rivayet edilen ekmekleri ve 4-5 öğünde bir yediğimiz (iğrenç) ayva tatlılarıyla ve kuru kayısılarıyla hatırlamakta olduğum askeri mekan (bir sabah kahvaltısında hem kayısı reçeli hem de kuru kayısı verilir mi ya. hem de asker adama)
  ... havaciva