bugün

letgo da önce sezgin sonra anıl ismini kullanan dolandırıcıdır.

bozuk telefon sattı ardından adama geri dönünce her yerden engelledi.
arkadaşım aradı, onu da engellemiş. hiç korku yok bu adamda.
Ben letgo'dan değilde internet üzerinden bir ilan üzerinden dolandırıldım. Ne cevap verdi ne açtı telefonu. Gidip savcılığa verdim delillerle. 2 sene sürdü ama. Bir gün baktım hesabıma parayı yollamış geriye. Ay sonu dava var tekrar yasal olarak faizlerini ödemediği için onuda talep edeceğim *

Acımayın uğraşın böylelerine. Bugün ufak işlerle uğraşanlar gelecekte daha büyük işlere girer.

Edit: Bu arada dolandırıcılık ağır ceza mahkemesine girer. Biraz yusuf yusuf ediyorlar *
babamın letgo hesabıyla msj çektim ver mahkemeye fatura benim adıma kayıtlı değil yazıp tekrar engellemiş.

sinirden çatlamak üzereyim.
resmen dolandırıcılar kollanır olmuş. lanet olsun.
allah seni bildiği gibi yapsın demekten başka bir şey gelmez elimden. göz göre göre param gitti, bozuk telefon kaldı elimde.
Sen de onun bu son yazdığından,mesajlardan ,adamla konuşurken mesajların nerden geldiğine baktirarak kanıtlayarak davayı yine ona acabilirsin bence bi avukat bul.
ne iş yapıyorsun diye sorduğumda itü de otomat sorumlusuyum dedi.
He git inan oraya baktır.
Salak salak konuşma lan. Adam inanılır olsa şimdi dolandirilmis olur muydun?
adam son mesajında suçunu kabul etmiş mahkeme bunu delil, kanıt olarak kabul eder mi bilmem ama resmen adam dolandırıcı çıktı rıza baba vakası.
elimde kvk damgalı turkcell den alınmış telefon ve faturası var
faturanın üzerinde s... ü.. yazıyor hat numarası ve tc numarası var. hat numarasını aradım aktif değil numara. tc ve no dan ismi nasıl sorgulatabilirim merak ediyorum. o adama ulaşırsam belki beni kimin dolandırdığını öğrenebilirim.
elimde telefon numarası var, letgo hesabı var ama yine de dolandırıldığım ile kaldım. kimse de yardım eli uzatmıyor. eskiden ulu sözlükte herkes birbirinin derdine koşardı.
Letgo dan telefon mu alinir amk.
Show haber vakası oraya çık.
letgo, sahibinden, instagram gibi sitelerde dolandırıcı kaynıyor. adamlar nasıl olsa bir şey olmuyor diye de milleti dolandırmaya devam ediyor. davanın uzun süreceğini bilseniz bile gidin açın davayı. er ya da geç kazanırsınız. böyle böyle bitecek bunlar.
numarası varmış 1 ay sonra başka numaradan kadın taklidi yapıp ayart pici adrese getirt döv bozuk telefonuda ağzına sok.
tanidigin bir kadinla adami islet.
sevgilin olabilir ablan varsa ablan.
tam kivama gelince bulusma adresi ver cagir.

gelince agzini yuzunu dokup cebindeki parasini telefonunu al itin.
sözlükte yardım sever ve bu durumdan rahatsız olan bir yazar (nikini vermiyorum) kendisinin adınını soy adını insta adresini ev adresini buldu. çocuğa insta dan msj çekiyorum. bana sms olarak geri dönüyor bak reis, düzeltiriz haklısın falan filan diyor. şimdi işim var yoğunum diyor. 20 dk sonra insta da gece kulübünde hikaye yayınlıyor. bugün ise yine ortalıklarda yok. msj çekiyorum cevap vermiyor.
votka icerken bu konuyu dusunuyordum ifsa etmene gerek yoktu.
adam mesaj çekti, diyor ki: amcam savcı bni tehdit ediyorsun bn de seni şikayet edicem. istersen pzt günü üsküdar a gel orta yollu halledelim.

not: tehdit dediği de şu : şikayet ettim seni, paramı sende bırakır mıyım?
git başka yerde ağla.
adama, ben yazdıklarıma dikkat ediyorum diyince msjlarını düzeltti, bn size demştim, bn letgo da al sat yapıyorum size faturalı verdim, şuanda şehir dışına çıkıyorum ne yapıyorsanız yapın diye mesaj çekti.

adamın gerçek adı başka, letgo da bana satarkenki adı sezgin, bn seni dava edicem diyince anıl diye değiştirdi. en yakın arkadaşının adı da sezginmiş sosyal medyasından gördüm.
ne cok konustun yahu bin lira vereyim de sus.

sende bu cene varken adamin yerinde olsam yenisini alir verirdim.

t:bir letgo dolandiriciligi.
dolandırılan ben, suçlu görülen yine ben.

ama bu işin peşini bırakyorum. nasıl olsa bişey çıkmaz. o çocuk dünyayı dolandıracak ben size söyleyeyim şimdiden.
amcasinin telefonunu bulup beynini utule savci adam parasi vardir.

ben sana guveniyorum.
bu ceneyle basarirsin.