1. 1.
  jean christophe grange ın yazdığı, berbat bir filmi çekilmiş okunulası roman
  1 -1 ... doksanüç
 2. 2.
  konusu ve ismi arasında mükemmel bir ilişki kurulmuş olan, polisiye meraklılarının bile ancak sonlara doğru katilin kim olduğunu tahmin edebilecekleri, bu yüzden de sıkılmadan sonuna kadar okunabilecek, kurgusu mükemmmele yakın romandır.
  1 ... artis peritus
 3. 3.
  taş meclisi ile birlikte jean cristophe grange in en iyi kitabı.bu kitapla ilgili ne yazsam yalan.okunması saklanması gerekir.filmin kitapla alakası yoktur berbattır.rezalettir.
  2 ... africa
 4. 4.
  içeriğe güvenip de baştan savma yazılmamış, uğraşılmış, roman içinde romanlar yaratılmış roman.. hani ansiklopedi niyetine yazsan bile okunur o içerik ama bir de böylesi güzel yazınca tadından yiyesi gelmiyor insanın.. defalarca okunur, saklanır, başucu eseri niyetine..
  4 ... lyla
 5. 5.
  kitapdaki harika action filme yansıtamamış ve beni büyük hayal kırıklığına uğratmış. bundan sonra asla ve asla kitabını okuduğum filme gitmeme kararaı aldırmıştır.
  4 ... freedom
 6. 6.
  (bkz: crimson rivers)
  1 ... doctrine
 7. 7.
  sadece fransa da 450.000 satmış ve 20 dile çevrilmiş kitaptır, yazarı jean christophé grange 1961 fransa doğumlu yazardır kitabın fransızcası les riviéres pourpres tir
  1 ... compassrose
 8. 8.
  jean christophe grange in en iyi kitabı.. okunulası etkisinde kalınılası ince ayrıntılardan mürekkep kitap.. kitaptaki o rastalı zenci polis yerine "utanmasalar justin timberlake oynatacaklarmış" dedirten mavi gözlü pembe dudaklı beyaz tenli bir adam vardı ki onu gördüm filmin iyi olma ihtimali baştan yok oldu.. buna rağmen izledim.. evet iğrençmiş de dedim.. hele kitabı okumadıysanız sakın filmi izlemeyin derim..
  2 ... canzone arrabbiata
 9. 9.
  bir şehrin gen havuzunu kontrol ederek daha kaliteli insanlar yetiştiren çetenin konusu olduğu roman. filmi rezalettir. aynı karakterlerden yararlanarak ikinci bir film çekilmiştir ki yine jean reno fransız komiserdir ve ilkinden çok daha başarılı bir yapıttır.
  4 -2 ... roy mustang
 10. 10.
  çok farklı bir kitaptır.benim gibi bi adama bile tamamını okutmayı becerebilmiştir.filmi de kitabı kadar güzel olmuştur jean christophe grangenin ellerindenden öpmek lazımdır
  1 ... comedia