1. 1.
    leon'un çocuksu naifliğini ifade ediyor.
    4 ... judas
  2. 2.
    Bu kadar çok süt içen leonun ishal olma ihtimali yüksektir.
    2 ... bi cay icek
  3. 3.
    sütten aldığı gazla katliam yapıyor.

(bkz: düz adam)
    5 ... cali gula
  4. 4.
    Leonun kemik erimesi olduğuna delalettir.
    2 ... uzay muhtari
  5. 5.
    Çocuksu ruhuna, kiralık katil olarak kullanılmasına karşın hâlâ kirlenmemiş yanına işaret ediyor olabilir.
    1 ... gazeloglu
  6. 6.
    boyunun neden o kadar uzun olduğunu açıklamaktadır.
    5 -2 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    gelin ben size açıklayayım.

şimdi bu leon abimiz evet profesyonel bir tetikçi, gözünü kırpmadan insan öldürecek kadar soğukkanlı. fakat aynı zamanda mathildayla kılıktan kılığa girip bil bakalım kim oynayacak kadar da çocuksu yanı olan bir abimiz. ayrıca abimizin geçmişine dair hiçbir detay da bilmiyoruz bunu da özellikle belirtmek isterim. bu abimizin her gün düzenli olarak içtiği sütü ve de bir adet bitkisi var bildiğiniz üzere. süt her daim arılığı, saflığı, masumiyeti sembolize eder, bitki ise kök salmayı, bir yerde kalıcı olmayı. bu abimiz azılı bir katil olmasına rağmen her akşam uyumadan önce sütünü içer ve oturarak tetikte bir vaziyet alarak uyur. bunun yanında o kadar insanı rahatlıkla öldüren adam her gün bitkisinin tozlarını alıp onunla ilgilenmeyi, gittiği her yere götürerek onu yaşatmayı ihmal etmez. bu da demek oluyor ki leon aslında masum bir yan taşıyor ve göründüğünün aksine bir varlığı canlı tutmak istiyor. fakat ne kadar istese de kök salmayı, buna kendini teslim etmeyi ve masum kalabilmeyi başaramıyor. yaşam bunu yapmasına izin vermiyor. sıkışıp kalıyor. istediği hayat ile yaşadığı hayat bambaşka olsa da öldürmek değil yaşamak ve yaşatmak istiyor aslında. zaten norman stansfield ibnesi gelirken mathildayı bina boşluğuna bıraktığı sırada, “bana yaşama sevinci verdin. mutlu olmak, yatakta uyumak, kök salmak istiyorum.” demesinden bunu anlıyoruz. sonunda da shape of my heart eşliğinde mathildanın ellerinde kök salan leon, istediği huzuru başka bir dünyada buluyor...
    12 ... serrano