bugün

hayatinizin hatasi gibi bir seydir. yapisan lens uzun sure gozden cikmaz, goz kan canagi olur. hatta agrir bir sure. dezenfekte etmeden kullanmak ne kadar zararli ise lens ile uyumak ta bir bakima o kadar zararlidir.
sabah kalkıldığında gözde bulunan çapak sayısının yoğunluğuyla anlaşılan hede . lens gözde olmasına rağman her zamankinden daha fazla bulanık görürsünüz . üstelik lensinizin ömrü ufak bir period ise , aylık gibi , onun kısalmasına sebep olur. keza lens bütün gece gözünüzde kurumuştur.
göze yapışmış lensi çıkarmaya çalışırken yırtma ihtimali de vardır. işte o zaman durum daha kötü olur.
aylık lenste uyumak sorun değil de, nasıl oluyorsa lensin ikiye katlanıp gözün içine kaçması, ve tarafımdan 8 saat boyunca fark edilmemesi çok ilginçtir, hala şaşırtır beni.
rüyalarınızı daha net görmenizi sağlayacak hede. * *
(bkz: o sabaha sittin sene uyanamamak)...
evdeyseniz üşengeçlikten, misafirlikteyseniz de lens kabı ve solüsyonunuzun olmadığından, göze oldukça zararı olduğu söylenen eylemdir. şeffaf lenslerde pek sorun olmuyor aslında - ya da bana öyle geliyor-
(bkz: yaptım bir şey olmadı)
aylar sonra paraya kıyılıp daimi kullanımlık lens alındıktan sonra harika haz veren olaydır, sabah kalktığında gözlerinde lens olduğunu bilirsin ve "hassiktir yaaa!" diyerek aynaya koşmak yerine sadece gülümsersin, hatta birkaç gün sonra gülümsemezsin bile, hiç umrunda olmaz gözünde lens varmış ya da yokmuş.
yeni üretilen lensler hava ve su geçirebildiği için pek de zararı olmayan durumdur. ama en azından haftada bir çıkarıp solüsyonla dolu kabına koymak, hem lensin temizlenmesi hem de gözbebeğinizin direk havayla temas etmesi sebebiyle faydalı olacaktır.
ben bunları yapıyor muyum? hayır. *
işkencenin bir diğer adıdır. uyumak kısmı değil tabii ki uyanmak kısmı. birkaç saat uyunduğunda çok etkilenme olmasa da bir gece uykusunu lensle geçirmek demek sabah uyandığınızda yaklaşık 15 dakikanızı ayna karşısında lens çıkarmaya çalışmak ve göz kırpıştırmakla geçmesi demektir.
üç gün(!) unuttuğunuz takdirde, göz çevrenizin kızarmasına, ve bu kızarıklığın da bir hafta geçmemesine sebebiyet veren durum.
aylık lenslerle 30 gün boyunca hiç çıkarmadan yapılabileceği iddia edilen ama tavsiye edilmeyen durumdur. gözünüzü s.ker maazallah.
Uzun süredir kullanmama rağmen hiç yaşamadığım olay.Tabii aklı beş karış havada ya da kafası güzel insanların yapabilitesi yüksek.
uyandığında gözünün üzerine zamk yapışmış hissi, yanma hissi ve bulanık görme semptomlarıyla karşı karşıya gelmeni sağlayacak durum.
montla sıçmaya benzer.
Çok yanlış bir harekettir.Yatamadan önce çıkartmak gerekir.
uyanınca gözünüze talaş dolmuş gibi hissetmektir.
*
genel bir korku durumunu başlatan hadisedir. yeni başlayanlar için lensle uyumak herhangi bir zarar vermez efendim. yıllardır kullanmanın verdiği deneyim ile konuşmak gerekirse uyuyabilir hatta denize bile girebilirsiniz. 1-2 hafta çıkarmadan yaşıyorum ve henüz bir şey olmadı.

not: göz doktoru da bunu tasdik etmiştir. 1 hafta gözden çıkarmadan durabilirsin demiştir.
lensin gözüne yapışması demektir.
acuvue oasys ile sürekli yaptığım eylem. hatta sanırım 10 gündür temizlemedim hala gözümde, hatta duş alırken dahi çıkarmıyorum.
benim gibi gece unutursanız, iki gün dünyaya instagram tadında bakarsınız.
biofinity toric kullanıyorum, 3 gün çıkartmadan uyudum yapışmadı. sanırım uyunabilen lenslerden kendisi.
iki lensi üstüste takmak gibi bişey. bulanık ve acıyan gözler.
lens gündüz&gece özellikli ise bir sorun olmuyor. en fazla sabah kalktığınızda gözünüzde çapak olur. ama diğer lensleri gece yatarken çıkarmak gerekiyor.
son derece zararlı olan.

gece uyunabilir dendiğine bakmayın aga, oksijen geçirginliği fazla diyorlar ama yine de sağlıklı değil. göz kapaklarından besleniyor gözlerimiz, gözlerimizdeki damarlar. işte neyse amk bilime kafam basmıyor. ama göz kapakları önemli burası kesin. sen napıyorsun? gözünle göz kapağının arasına bildiğin bi "cisim" yerleştiriyorsun. oha cisim dedim lan. piyuuuu kimse siklemeyecek ben en iyisi kısa keseyim:

aga, lensle uyuma. allahın adını verdim bak.
güncel Önemli Başlıklar