bugün

emre aköz ün gün itibari ile verdiği ayardır.

http://sabah.com.tr/Yazar...lekleri_karikatur_cizerse
memlekette kendinden başka demokrat kalmadığını düşünen zihniyetin çabasıdır. aköz, kendisi dışında darbelere karşı olan, ilerici, demokrat kimseler de bulunabileceğini kabullenemediğini ortaya koymuştur.
emre aköz'ün yeni kusmuğudur, ayar falan değildir. "demoookraasi" diye çığırtkanlık yapar, kendisi hakkında olumsuz birşey gördüğü zaman böyle ortalığa kusar.
kendinden başkasını darbeci ilan eden, adını demokrat koymuş ne olduğu belirsiz düzmece yapının söylediği bir çift basit ve tekrar eden cümlelerdir. asıl ayarı kendileri sürekli almaktadırlar.
(bkz: çok pise ayarlayasım var ama neyse sözlük)
yandaş medyanın yandaş yazarı emre aköz evdeki ocağın ayarını veremez kaldı ki lemancılara ayar versin.
kendilerini ilerici sanan hödük çizer takımının suratına atılmış yumruk ve osmanlı tokadıdır.
beni çiziyorlar onu çizmiyorlar; onun yanında beni 10 kere çizdiler , onu 2 kere çizmişler gibisinden saçma serzenişler ile yazı yazdığını sanmış. saçma sapan bir savunma yazısı olmuş; bir de o sayıdan bi tane daha alıp saklayacakmış. *
kuyruk acısının verdiği mecburi aaayardır. ne kadar aaayar denilirse artık.
peki bu yazıya verilen ayarı gören akp'li ne yapar. 22 eylül tarihli leman'ı okumadan tarihi ayar diyen ezikler var ya işte o eziklere acıyorum. nasıl bir fantezi çocuklarısınız siz?

ezik akp'li sözde demokratın saçmalıklarını ayar gören eziğin serzenişidir.

an itibariyle 22 eylül tarihli leman dergileri bayilerde yoktur lakin adresini veren akp'liye dergiyi kargo ücreti benden gönderirim. görsünler demokrat yazarlarının 28 şubatını.

varsa emre aköz'ün cevabı 22 eylül'e onu da koyun.

ekleme: araştırdım sabahın arşivlerinde ama 22 eylül tarihli leman'daki emre aköz'e adanmış köşeye, emre aköz'den cevap bulamadım.
sizi gidi ayarcılar ne oldu ayarcınız ayar veremeyip yediği anlaşılınca sizde başlığı bırakıp kaçtınız mı?
emre aköz ne zamandan beri darbecilere karşı yazılar yazmış acaba,(gazetesi tayyibin eline geçmeden önce hiç) yazılarının yüzde 10 u darbecilere karşıdır, yüzde 90 ı kendi askerlerini tsk ya yerleştirmeye çalışan tayyibi öven yazılardır. sabah gazetesindeki odasından bağcılar gecekondularına bakarak viskiyi yudumlamak ne kadar adamalıksa,lemanda o kadar adam.

lümpen köşe yazarları yüzünden demokrasinin ayağa düşmesi.

(bkz: emre aköz)

(bkz: ne şeriat ne darbe kafası güzel türkiye)
ayar? akp'ye yağcılıktan başka bir şey değildir.
içeriği mizah olan bir dergiye bile saldırmak kimilerinin tayyip sever politikasının bir aracı oldu. komik.
kendisinin mizah anlayışı cafcaf civarında olduğundan çemkirme çabası normaldir.
ne var ki, kendisi gibi iktidar civelekliği aşamasından fersah fersah uzaktaki, spit or swallow sorusuna iktidardan geliyorsa elbette ki yutarım cevabı vermeyi alışkanlık haline getirmiş zevatın bu tarz eleştiri(!)ye soyunması trajikomik bile değildir..
sözlükte referandum başlıklarında gördüğümüz birbirinin aynısı onlarca entry'den farksız yazısıyla verdiğini zannettiği başarısız ayardır.
sanırsınız ki adam yazar olduğu için belli bir seviyede yazacak, belli bir bakış açısı olacak ancak beyni yeni yıkanmış insanların kendilerini inandırdıkları ve artık klasikleşmiş cümleleri farklı kelimelerle yazmış sadece. yaşını da göz önüne alırsak daha fazlasını beklerdim, beyni yeni yıkanmış olamayacağına göre kafası pek çalışmıyor anlaşılan ki kendini pek geliştirememiş.

"askeri az eleştirmişler, hep tayyip'i eleştiriyorlar" demiş mesela.
ülkeyi asker mi yönetiyor? tayyip başbakanlık sıfatını taşıyorsa ve devlet kaynaklı bir sorun varsa ortada en çok eleştirilen tabi ki tayyip olacak. buna kafan basmıyor mu senin? herkes senin gibi tayyip'in kıçını yalarsa size aktarılan paralar kimden çıkacak?
türkiyenin en büyük sorununa parmak basmış birileri babadan kalma yöntemleri kullanarak ilerici oluyor biz evrensel hukuk kurallarını öğreniyor hayatımızı ona göre şekillendiriyoruz .ne hikmetse ömrğnde evrensel hukuk degerleri adına hic bişey okumayan babadan ayyaş cankayalı nişantaşılı civanlar bizden daha demokratik daha cağdaş oluyor malesef hala sesi cok cıkanın haklılıgıda artıyor ülkemizde.

artık vazgecme zamanı gelmedimi babadan kalma demokratlıktan...
ayarı sadece leman çizerlerine değil aynı zihniyeti savunan herkese verdiği apaçık ortadadır. adamlara şakirt demekle olmuyor o şakirtler kadar ispatınız var mı yok. o zaman ayar doğru şekilde verilmiştir.
haftada 3 kere darbecilere karşı yazıyormuş gibi konuşan emre aköz'ün lemana laf söylemeden önce, para kazandığı gazetenin 29 nisan 2007 de çarşaf çarşaf cumhuriyet yürüyüşlerini gururla göstermesine laf etseydi. yerse tabii. o zaman gölge yapma başka ihsan istemem.
(bkz: adam haklı beyler)
(bkz: yalama ayar tutmazmış)
(bkz: bir kamboçya atasözü)
askerine sahip çıkanlara laf sokmaya çalışmıştır. köşe yazarı olmasına rağmen yani milyon okuyucuya hitap etmesine rağmen bizlerin bile kişilere kolay kolay sarfetmediğimiz mal kelimesini kullanmıştır. Cesurdur. Bilmediği nokta fazla cesaret ister maharet. Maharet yoksa ne eylesin çıkmaz bir keramet.
leman çizerlerinin kontra ayarı da aşağıdaki linkten okunabilir.

http://www.leman.com.tr/i.../leman/ilahi-pompon-emre/
ayrıca bu şahıs leman'ın kendisine verdiği küsküye henüz bi cevap verememiştir. en fazla vereceği cevap da "ben değiştim" olacaktır. alışkınlar onlar değişmeye, yani kıvırmaya...
(bkz: şakirtin ayar algılama seviyesi)
(bkz: yarası olan gocunur)
emre aköz ne gocunmuşsun be!!!