1. 1.
    gerçekten doğrudur.
    bir spor sitesinde bile gördüm bunu.
    ama nasıl olur anlam veremiyorum.

100 gr leblebi şekerde 19 gr protein var.
    250 ml sütte 7,50 gr protein var.

hayret doğrusu.
    evet.
    4 -6 ... hislibiri
  2. 2.
    ilk hata biri gram cinsinden diğeri mililitre cinsinden tartılan iki ürünün karşılaştırılmasıdır.

ikincisi ise bir ürünün sadece protein oranının yüksek oluşu onu spor için elverişli hale getirmez. bunun yanında sağlıklı hale de getirmez.

peki ben bu analizi neden yaptım? bilmiyorum. eski spor alışkanlığından olsa gerek.
    5 ... neferi ceysu muhammed
  3. 3.
    Biri casein proteini digeri bitkisel proteindir. "Gırmızı ete ne gerek var fındıhta da brotein var" diyenlerin düştüğü hata: her proteini ayni sanmak.
    4 ... aquila non capit muscas
  4. 4.
    hayvansal protein in 8 gramını , bitkisel proteinin 30 gramına değişmem...her sakallıyı deden sanma...
    1 ... keshberfo
  5. 5.
    doğrusu nohutun 100 gramının sütten daha fazla protein içermesi olmalıdır.
    ama leblebi şekeri de temelde nohuttan yapıldığından yanlış bir bilgi de sayılmaz.
    bu arada size ters gelen bilgiler için bahane üretme yaratıcılığınızı da takdir ettim.
    birincisi sıvı ya da katı gıda olması farketmeksizin her gıda içersindeki protein miktarı gram olarak belirtilebilir. zira her maddenin hangi halde bulunduğundan bağımsız olarak kütlesi vardır.
    100 gr süt içersinde yaklaşık 3,4 gr protein vardır. oysa ki 100 gr çiğ nohutta bulunan protein miktarı 19 gramdır. proteinin bitki kaynaklı olması da düşük kaliteli olduğu anlamına gelmez.
    2 ... sb has left the building
  6. 6.
    o zaman spor yaparken leblebi şeker tüketmemiz doğru bir tercih mi? diye soru sormak istediğim bir konu.

kas için değil de kilo kaybı için.
    çünkü protein tüketmenin kilo vermede etkili olduğunu biliyorum.
    ama leblebi şeker uygun bir tercih midir yani?
    2 -5 ... hislibiri
  7. 7.
    leblebinin protein değeri sütten fazladır.

aksini iddia eden ne spor ne de diyet yapmasın boşuna.
    -1 ... liz queen