bugün

ingilizce çevirisi 'nothing to hide' olan bir komedi filmi. 2018, fransız yapımı. birçok uyarlaması mevcut, türkiye versiyonu da "cebimdeki yabancı" imiş.

akşam yemeğinde bir araya gelen bir grup arkadaş oyun oynamaya karar verir. Oyunun kuralları basittir; herkes telefonları masaya koyar ve o gece boyunca telefonlara gelen her sms, e-posta birlikte okunur aramalar herkesin duyabileceği şekilde cevaplanır. Gecenin ilerleyen saatlerinde olaylar gelişir.

Günümüzde mahremiyet alanlarımıza teknoloji vasıtasıyla çektiğimiz sınırlar pek güzel işlenmiş. sürpriz sonlu çerezlik film.
sadece bir yazar değil...

son entryleri;
1. zeki demirkubuz/#6980206
2. c blok/#6972439
3. ucuncu sayfa/#6947372
4. itiraf/#6920525
5. bekleme odası/#6913741
6. yazgı/#6907324
7. kader/#6904977
8. masumiyet/#6897396

(bkz: anladın sen onu)
dikkat çeken bir yazar...boş tanımlar giren birisi değil gördüğüm kadarıyla, ulusal-milliyetçi bir pencere ile ele almakta kimi olayları bu da fark edilmekte. kolaylıklar diliyorum kendisine...
sesini bilmiyorum ama (#6735464) entrysindeki sağduyusu ve mantığı takdire şayan. her durumda böyle düşünüp yazabiliyorsa -ki öyle görünüyor entrylerine bir göz atıldığı zaman- okuyacak bir yazar daha kazandık demektir.
aynı anda hem kendisini çok sevdirip hem de kendinden nefret ettirebiliyor. bunu da hem insanın gözünün içine soka soka yapıyor, hem de hiç fark ettirmiyor. tüm bunlar içinse ne iki ayrı kişiliğe ihtiyaç duyuyor ne özel bir gayret sarf ediyor. zihindeki zayıf noktayı yakalayıp oraya kuruluyor. çok sinsi.
#6352680 yerinde antropolojik bir tanım.
(bkz: no country for horny men)
çoğulu les jeux'tur. **

edit: yanlışım. la paz'a düzeltme için teşekkürler.
uludağ sözlüğe yazar olurken "sizi neden yazar yapalım, farkınız ne?" sorusuna "kendimi tanımlayabiliyorum" dediğini duydum. resmi olmayan kaynaklardan. şimdi kıvırıyor tabi. yok insanın kendini tanımlaması zormuş da, yok anlarmış da... anlamam.
insanın kendini tanımlamasının zorluğunu, uludağ sözlük vesilesiyle anlayan altıncı nesil yazar..
hoş geldin...
en son yazar olmuş 15 eşsiz bünyeden biri, sözlükte nice güzel giriler girmesini temenni ediyor ve şu ana kadarki girileriyle bizi inceden aydınlattığı için teşekkürlerimi sunuyorum.
(bkz: the game)
insanın kendini tanımlaması ne kadar zordur, işte anlaşılan anlardan biri.

bir yazar. (ikinci ve üçüncü şahıs olarak, ben)