bugün

lazlardan kasıt karadenizliler olsa gerek onlar da bu vatanı satarsa sikeyim böyle memleketi ama onlar yapmadığına göre hala umut vardır. ayrıca vatan sever olmayan karadenizli görmedim. bildiğim kadarıyla vatansever olmayan karadenizliyi sikiyorlar.
lazlar dışında herkesin yanlış bilgilerini sergilemek için sıraya girdiği saçma sapan temelsiz iddia.

bir laz olarak cevap hakkı düşüyor sanırım. kullanayım cevap hakkımı.

- lazlar bu ülkede yüzyıllardır var olan, varlığı dert değil güç olan bir ırktır.
- lazlar gürcü ırkı değildir. cahilsiniz çaktırmayın bari. bi bilen gelir rezil olursunuz.
- pkk ile aynı çizgide laz bölücüleri var denmiş. kazım koyuncu örnek verilmiştir. aptallığın koşar adım hali budur. lazlar genelde sol çizgide bir halk olmakla beraber ayrılıkçı siyasete hiçbir zaman destek vermemişlerdir. he çok merak ediyorsanız dev - yol çizgisi daha baskındır.

- rize ve artvin' de lazlar azınlıktır diyen arkadaşa da burdan rize simidi gönderiyorum. en kalınından !!! rize' nin en büyük ilçesi ardeşen laz ilçesidir. pazar, çamlıhemşin, fındıklı, kalkandere ve ikizdere' de köyler, çayeli civarına göç etmiş lazlar.. artvin' e gelince; hopa, arhavi, borçka, kemalpaşa...neyse daha fazla vurmayayım cehaletine.
- tayyip erdoğan' ı laz sanan aklı evveller de var. yahu insan bilmediği konuda çük kadar bilgisiyle neden kendisini ortaya atar ki? tayyip erdoğan rize güneysu ilçesindendir. laz değildir.
- rize' nin üç köyü artvin' in bir köyü lazdır diyen insana ardeşen' in tüm köylerinden selamlar var.
- lazlar çay tarlalarında sabahın köründen güneş batana dek kan ter içinde çalıştıkları için mi ülkeyi satmışlardır?
- lazlar büyükşehire göç etmiş olsalar dahi bütün yatırımlarını kendi memleketlerine yapıp, devletten beklemek yerine şehirlerini kalkındırdıkları için mi ülkeyi satmışlardır?
- lazlar sadece kendi kültürlerini kapalı bir toplum içerisinde yaşayıp, dillerini dahi gurbette konuşmadıkları için mi ( en büyük yanlışları budur. laz gençleri artık lazca konuşamamaktadırlar) ülkeyi satmışlardır?
- bu başlığı açan neden kaçıp gitmiştir? götün yemiyorsa, sıçtığın boku kabullenemeyeceksen ne bok yemeye ötüyorsun?
bölücü akp nin ayrıştırıcı fikirlerinden biri olsa gerek. laz kardeşlerimizin üzülüp böyle dangalakça sarfedilmiş sözleri ciddiye almaması, - he yarram he. sözü ile tepki verip gülüp geçmesi gerekir. doymadınız haince vatanı bölmeye a.k.piçleri.
vatanseverliği üniversitedeki gençlere saldırmak, vur de vuralım öl de ölelim ile yargılayanların düşüncesi. en büyük vatanseverlik bir ezgiyi bir kültürü yurdun dört bir yanına sevdirip anlamını bilmediğin sözcüklerde aynı duyguları hissedebilmektir. kazım koyuncunun lazca bir şarkısını bir hakkarili bir edirneli dinleyip, hüzünlenebiliyorsa, vatanseverlik budur.
(bkz: musul)
(bkz: kerkük)
tayyip erdoğan en iyi örnektir.

el edit-sözlukte rte yandaşları var olm.
kamuoyu da ve giride lazları temsil ettiği inanılan kişilere ve düşüncelerine baktığımızda olayın ne kadar karikatürize ve fıkra mahiyeti taşıdığını idrak ederek yarılmama ve sandalyede düşmeme vesile olan giri.

allahsızlar benim kalbim var...