bugün

* sempati besleyen kürttür. abiler ablalar $imdi benim anlamadığım bir taraf var. $imdi lazlar ve rumlar olarak karadeniz'de 2 etnik köken var. bunların hangileri laz? hangileri rum kökenli? bazıları vatansever olacağım diye orospu çocuğu bazıları ise çok temiz kalpli iyi niyetli insanlar. acaba bu uçlarda gezinen tayfa genelde hangi tarafta? bir de kazım koyuncu olayı var. adam ahmet kaya vol 2. onun sayesinde lazcaya sempatim var. hatta kürtçe öğrenip sonra lazcaya ba$lamak istiyorum. daha sonra sarpi moleni $arkısında geçen yöreleri gezmek istiyorum. kürt olduğumu söylesem gezerken vururlar mı acaba? te$ekkürler.
(bkz: kafa deli sorular)
Karadenizin geneli turk milliyetcisidir. Her karadenizli lazdir algisi yuzunden sanirim bu.
Gercek lazlardan da tipki kurtler gibi ozgurluk mucadelesi veren ve kurtlere mucadelesinde destek olan azimsanamayacak bir kesim vardir. Bunlar kurtlerle gayet de anlasirlar.
lazlar için kürdün su görmüşüdür denildiğinden normal olabilecek bir kürt davranışıdır.
Irkçılık yapmadıkları sürece her insan sevilmeli. Örneğin ben bir Kürdüm ve oturduğumuz apartmanda sadece Karadenizliler var. Akraba gibi olduk resmen. Hepsi çok iyi insanlar.
Karadenizde lazlar azınlıktadırlar Trabzon'un kurtuluşundan sonra zaten rum nüfus git gide azalmış , bunun başlıca nedenlerinden biriside rumların hristiyan olmalarıdır kız alıp verme olayı olmadığından Türk nüfus çoğunluk olmuştur. Bilinenin aksine bırakın karadenizi Gürcistan dahil lazların nüfusu 200,000 civarındadır.