bugün

insanlarin pek te vakif olmadigi yonlerdir.

lazlari bir iki temel fikrasindan tanimis insani hayrete dusurecek ayrintilardir bunlar.
"ehehe mehehe olum bu lazlar var ya cok salak, ehhee bak temel ne demis ulan hepsi mal bunlarin" demeden once dusunmesine sebebiyet verecektir bunlar. bir lazdan ayari almadan once bir iki kere dusunmesine yol acacaktir, ukte dolmasina donmesine ramak kala geri adim atmasina ve donuna sicmasina engel olacaktir. o yuzden degerli bilgilerdir.

efendim. lazlarin beyni saat on ikide durmaz. bal kabagi degil efendim bu, beyin, oyle kurulmus saat gibi durup alarm gibi calmaz. o saat on iki meselesi kul kedisi'nin hikayesinde gecer ve kul kedisi laz degildir. sasirdiniz degil mi? evet kul kedisi karadenizli degil.

sonra lazlar hep daaa, hacan, kucun, sicun, diye konusmaz. gayet normal bir lisanla insanlarin anlayacagi bir dille konusurlar. cok akici konusmalari vardir. ayriyeten hacan kelimesinin anlami vardir baglaca degildir. genis bilgi icin (bkz: hacan).

lazlar yetenekli insanlardir. ozellikle muzik alaninda dogustan gelme yetenekleri vardir. bu bir ovunme degil bir tespittir. dogaclama agit yakabilen nadir insanlar vardir, bunlarin cogu karadenizde yasar. tesaduf diyebilirsiniz. insiyatifinize kalmis. ayrica kazim koyuncu'yu rahmetle aniyorum.

lazlarin burnu gargamelin burnuna benzemez. herkesin farkli bir burnu vardir. cunku herkes ayri bir insandir ve lazlar da buna dahildir. fabrika cikisli oem insan degildir lazlar.

lazlar da diger insanlar gibi hakareti hakketmez.
LAZLAR SAĞLARINI SOLLARINI PEK BiLMEZLER.BU SEBEPLE ONLARIN HER YONU ASLINDA BILINMEYEN YONDUR.
ofun trabzonun bir ilçesi olduğunu bilmezler.
ha puraya gider diye tabela yapmak mesela.
ruslarla devamlı kaynaşmak isterler.
lazlar hiç bir eğitim almadıkları halde yapılara mimarların akıl edemeyeceği özellikler katarlar*. sözün özü lazlar inşaat alanında uzmandır.
lazlar hiçbir şeyi kafaya takmazlar, mutlu ve olumlu yaşarlar, daima gülümserler. bunun içindir ki doğu karadeniz bölgesi türkiye'de en uzun yaşayan insanların olduğu yerdir. kafaları 24 saat çalışabilmektedir. asıl 24 saat çalışmadığını iddia edenlerinki kaç saat çalışır ondan şüphe duyarlar.