1. 1.
    ne diyim. benim rus milliyetçiliği yapmam gibi hatta böyle p*şt gibim ibne gibim bişey.

(bkz: kibarfeyzo)

edit: sadakat meselesinden çok bana ayaklanacak g*t yok gibi geldi ama yine de siz bilirisiniz.

(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
    (bkz: ne etliye ne sütlüye karışırım)
    (bkz: hem ayranım dökülmesin hem döt*m ...... neyse bu hoş olmaz ayıp laz kardeşlerime şimdi)
    5 -7 ... vanligogh
  2. 2.
    Lazlarla zerre anlaşamam ama tam bir örnek tebaadır kendileri. Etnik olarak kurucu unsura mensup değilsen sergilemen gereken davranış tam olarak budur. Devletine, kurucu unsuruna saygı göstereceksin, sahip çıkacaksın. Türk olduğunu iddia etmesine lüzum yok, ki değiller zaten. türk ırkına hizmet etsin, en azından fenalığı dokunmasın, yedi ceddi bu topraklarda barınabilir.
    4 -5 ... argunteg
  3. 3.
    birilerinin her biji obama demesine benzemez bu. yaşadığın topraklara sahip çıkma duygusudur bu. lazlar da türkler ve kürtler gibi ülkenin kurucu unsurudur. insanları birleştirecek tek bir kimliğe ihtiyacı var. vatansever olan bir laz eleştiriliyor ama bu topraklarda yaşamayan ve huzurunu bozan bir devletin başkanına çok yaşa obama diyenler el üstünde tutuluyor. çok enteresan dallamalar var bu sözlükte.
    4 -3 ... buzkutlesi
  4. 4.
    bence yanlış bir düşünce. lazlar uzun zaman oldu türkçülük yapmayı bırakalı (arada hala türkiye cumhuriyetine ve türklere baglılık hissedenler var, o kardeşlerimi ayrı tutuyorum).

akp ile birlikte hiçte milliyetçi (derken türk milliyetçiliğinden bahsediyorum, başka bir ülkenin milliyetçiliğini yapıyorlarsa özür dilerim) olmadıklarını gösterdiler.
    ... dergah sovalyeleri
  5. 5.
    epi topu 45.000 nüfusu olan bir ulusun türk ulusçuluğu yapmasından n'olur bre?

hea siz balkanlardaki türk'e slav, karadenizdekine laz, batı anadolulusuna rum diye sesleniyorsanız, o sizin kutsal mallığınızdan, biraz da kara başlılığınızdan ötürü süre gelmektedir.

tanım: istemez.
    1 -4 ... alpertunna
  6. 6.
    en az kurtlerin gizli turk milliyetcisi olmalari kadar hayret verici durum.
    1 ... arxaggelou
  7. 7.
    Her karadenizliyi laz sanan ayrımcı gerzeklerin hayal ürünüdür.
    Laz değil o türk milliyetçiliği yapanlar, türkler türk!
    osmanlının iskan politikasından başlayıp renkli mukavvalarla falan tekrar gelir anlatırım belki daha sonra.. Sıkıldım.
    2 -5 ... darksin
  8. 8.
    izmirlileri Yunan olmakla suçlayabilen Rum asıllı vatandaş eylemi.
    1 -1 ... gedikpasa