1. 1.
    gözlük yada lensten kurtulmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntem.
    kör olma riskinin kesinlikle olmadığından bahsediliyor.

tabi iyice araştırılıp uzman ellerce yapılması gerekiyormuş.

ama gözlüklü göz doktorlarının neden bu ameliyatı yaptırmadığı konusunda bi fikri olan varsa paylaşsın bizimle.
    6 -1 ... kaderimse np
  2. 2.
    gidilen pahalı bir göz doktorunun direk önerdiği ameliyattır. hiç aklınızda yokken aklınıza sokar.
    2 ... malumat furus
  3. 3.
    astigmatı fazla olanlarda istenilen sonucu vermeyebilir. ama genelde memnun kalınan ameliyattır. doktor seçimi önemlidir.
    2 ... mrl tln
  4. 4.
    çoğu göz doktorunun bu kadar güvenilirliğinden bahsedip hala gözlükle dolaştığını görünce düşünülmesi gerektiğini anımsatan operasyon.
    5 ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
  5. 5.
    içten içe lan olup kurtuliyim dediğim, ardından korkup lan ya sakata gelirsek diye düşündüğüm olaydır. göz bu sonuçta kolay değil. ama şunu söliyim 10 dklık ameliyatı 2 senedir araştırıyorum oda ayrı bir ironi.
    4 ... yeco ceco
  6. 6.
    Yaklaşık 20 yıldır miyopdan dolayı gözlüklüyüm.

Dayım, göz doktorudur Adana da bir lazer göz merkezinin ortağı olur. Bir kaç kere kendisine lazer göz ameliyatı olsam mı falan gibilerden nabız yokladım. Ama kendisi hiç yanaşmadı sonuçta ameliyat olduğu her ameliyat gibi de bu ameliyatın da tehlikesi olabileceğinden bahsetti. Bende napim vazgeçtim zaten gözlüksüz kendimi düşünemiyordum.

Sonuç olarak lazerle göz ameliyatı adı üzerinde ameliyatdır.
    2 -1 ... mindspin
  7. 7.
    4 yıl önce, cumartesi günü 5 dk'da olup gözlükten kurtulduğum ameliyat. pazar günü 20+20=40 km. boyunca arabayı kendim kullanarak kontrole gittim, döndüm. pazartesi günü işbaşı yaptım ve 9 saatlik monitör karşısındaki mesaime başladım. çok şükür hiç bir sıkıntım yok ve de iyi ki olmuşum *.
    4 ... pancake
  8. 8.
    birbuçuk yıl önce olup şimdiye kadar bir sıkıntı çekmedğim ameliyattır. sürekli bilgisayar başında çalışmak bir süre sonra dinlendirici kullanmayı gerektirebiliyormuş yalnız.
    2 ... hayvan herif
  9. 9.
    Son durak 5 filminden sonra herkesin yaptırmadan önce bir kez daha düşüneceği operasyon.
    2 -1 ... deniiz
  10. 10.
    başarılı sonuç vermesi için göz hastalığının tamamen durması gerekmektedir. miyop, hipermetrop ve bldiğim kadarı ile astigmatta belirli bir seviyeye geldikten sonra durur, sabit kalır, işte bu evrede olunacak bir lazerli ameliyat sizi göz kusurunuzdan kurtarır. erken davranıp hastalığın henüz gelişim evresinde ameliyatı olduğunuz taktirde bir müddet sonra göz hastalığınız en ufak dereceden başlayarak tekrar nükseder. bu olay-nüksetme- tabi en az 1-2 yılı bulur.
    1 ... gaspirali