bugün

lazer yazıcılar daha popüler. daha çok seviliyor.

tarayıcı yazıcılar ise çok ucuz. ama galiba daha fazla sorun çıkarabilmesi muhtemel.

bilenler karşılaştırmalı, hadi bakalım.
Olaya çok farklı bakılmış ama ben anladım. Yazar burada yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği taşıyan yani multi fonksiyonlu yazıcılar ile lazer yazıcıları kıyaslamış.

Lazer yazıcıların toneri daha uzun süre dayanır. Dolumu kolaydır. Bazen dram değişimi gerekebilir. Bazıları da çip sorunu çıkartabilir. Pahalıdır. Multi fonksiyonluları daha pahalıdır. Renkli olanları çok çok daha pahalıdır. Renkli ve multifonksiyonluları çok daha pahalıdır...

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ucuzdur. Multi fonksiyonlu olanları da ucuzdur. Hatta bitmeyen kartuş Özelliği olanları da vardır ama biterler. Sadece uzun süre dayanır mürekkebi. Dışta haznesi bulunur. Renkli baskı için ekonomiktir. Sağlamlık ve dayanıklılık konusunda pek pozitif olacağını sanmıyorum.

Amaç önemli. Ofis varsa lazer al. Kırk yılın başı kullanılacaksa mürekkep püskürtmeli al. Mürekkep püskürtmelilerde kartuş donması yaşanabiliyormuş. Arada bi baskı almakta fayda var.