bugün

2 sene önce oldum ve bir arkadaşıma soru cevap yaptım, sizlere de paylaşayım fikirleriniz olsun.

Öncelikle bazı bilgiler vereyim genel. miyop artı astigmattım ve iki gözde de 7 'ye yakındı toplam dereceler.
Ameliyat için belirli bir kornea kalınlığı gerekti ve sanırım benimkisi 90 birimle kıyıdan yakalıyordu alt limitini. Bundan tereddütlü idi doktor. Yine de sorun olmadı bu.
Bunun ve benzerleri için bir göz tetkikleri oluyorsunuz önce.

Nasıl oluyor ameliyat anı?
Bir ara görüntü gidiyor göz açıkken, bu da göz lensinin kaldırılıp öyle lazerlenmesinden dolayı sanırım. Ürkütücü o anlar.

Acıdı mı?
Ameliyatı 10 dakika kadar sürdü. Acı pek yok ama rahatsız edici, sonuçta göz gibi hassas bir organa müdahale ediliyor. Birkaç gün huzursuzluk oluyor o bölgede.

Ne kadara çizdirdin?
iki göz aşağı yukarı 5 bin lira idi o zaman.

Nerde?
Reklam olur mu diye düşünüyorum ama olursa olur. iyiye iyi kötüye kötü demeli. Zaten yine de bir araştırırsınız yerini doktorunu. Bu yazıdakiler o zaman için geçerli tabii ki. Bir de en azından kayseri için hastaneler ortaklaşa gibi bu işte, teknolojiler aynı bildiklerimde.
Lazergöz erü kampüsünden şehre doğru giderken kayseri 'de.
En azından yakın bir şehir seçmenizi öneririm çünkü ameliyat sonrası 4 5 kontrol için gitmemi istediler benim.

Şuan durum nasıl?
Şuan iyi ki yaptırdım diyorum. Çok fazla yormadıkça(5-6 saat kesintisiz odaklanmak gibi) sorun yok. O zamanlarda kuruluk ve bulanıklık hissediyorum. Bu da kısa bir dinlenme, uzaklara bakma ile geçiyor.

Son olarak bu amelilattan sonra sol gözümde 0.5 derece miyop kaldı ama endişelenmeyin bu kadarı normalde çoğunlukta zaten oluyor. 0 ayar diye bir nokta yok.

Arkadaş korkuyorum dedi.
Ben de korkuyordum. Doktor dedi ki kaza olabilir diye trafiğe çıkmamazlık yapıyor musun? Hayır dedim ve bu gerekli güvenceyi sağladı. Artı bu işte ehil birisi kullanacak arabayı, mantıklı.
https://www.uludagsozluk.com/e/40037130/

2.5 yıl oldu ameliyat olalı, bu zamana kadar hiç bir şikayetim yok. DOktor ismi veya hastane vermek istemiyorum reklama girer, özelden yazanlara da cevap vermeyeceğim bu konuda..
su gunleri bi atlatalim iple cekiyorum bu ameliyati. gozluksuz-lenssiz net gormek nasil bir sey acaba.
Benimde olmak istediğim ama tirstigim bir ameliyat.
Bu sene mart ayında yaptırdım ben.
Miyoptu gözlerim,2,75 sağ,2,50 sol göz numara olarak.
Neyse özele gittik kocaelide çağın göz hastanesine 5200 tl masraf ile iki gözümde ameliyat oldu.
ilk sefer gittiğimde tamamen göz ameliyat edilebilir mi,edilebilirse hangi yöntem olmalıdır diyerekten bütün makinelerle gözlerin hassaslığı ve ameliyata uygunluğu ölçülüyor.
Sonra ki adım ameliyat günü belirleniyor ve ameliyata gidiyorsunuz,uyuşturulmadan bilinç açık bir şekilde ameliyat oluyorsunuz yaklaşık 10-15 dakika sürüyor ve ameliyattan sonraki 15-20 dakika içerisinde yanma,batma ve gözleri açamama durumu oluyor.
Bu durum ise 1 hafta içinde tamamen normale dönüyor gözünüz sonra doktorun verdiği tarihlerde kontrolleriniz var ayrıca krem ve damla kullanıyorsunuz her kontrol arası.
Şimdi nisandayız ve neredeyse en net şekilde görüyorum etrafımı özellikle uzakları gözlüksüz görmek falan insanı acayip etkiliyor.
Yeniden dünyaya gözlerini açmak gibi bir şey.
Ameliyat olacak yazarlara şimdiden geçmiş olsun diyorum.
Şu illet biter bitmez bu yıl içinde olmak istediğim ameliyattır. Artık gözümü açar açar görmek istiyorum, sıkıldım bu durumdan.
Gözlük fiyatlarını duyduktan sonra kesinlikle yaptırmaya karar verdim.

Ne olursa olsun yaptıracağım.

Bu saatten sonra görmesem de olur ne halim varsa gördüm zaten.

Bilin bakalım ne eksik? Para aq.
Gözlük ve lens gibi iyi görme aletlerinden kurtulma ameliyatıdır. Faydası henüz tam olarak kanıtlamasa da müşterisi çoktur. Lakin sanıyorum web ortamında fiyat verme yasağı bulunduğundan müşteriler veya hastalar bilgiye açtır. Elbette kişiden kişiye değişebilir hastalığın durumuna göre. Deneyimli yazarlar fiyat konusunda yeşillendirebilirse en azından genel bir fikrimiz olacaktır.
Ekleme yapıyorum.
Sol gözümde 1 derece, sağ gözümde 1.5 derece kalmış doktorum bana iyi olduğunu söylese de ben göremediğimi bildiğim için ayrıca başka özel doktora gittim orada öğrendim :(
5 ay önce oldum.gözlük kullanmak tam amelelikmiş
Göz derecesi yüksek olanlara çare olmayacak, göz derecesi hafif olanlara çare olabilen bir yöntem.
Göz derecesi yüksek olanlara çare olmayacak, göz derecesi hafif olanlara çare olabilen bir yöntem.
2 hafta önce oldum.

Mutluyum huzurluyum.

Tavsiye ederim.
Olmayı düşündüğüm ameliyattır tutarsa çok güzel olur gözlük isimli bir organdan kurtulurum.
Yolda denk gelip görmeyen iki tane lise arkadaşımız lazer yaptırdıktan sonra görmeye başladılar. Ya da sa bizi sikiyorlardı “görmedim” diyerek.

Edit : imlamcuk.
9 Ağustos Perşembe günü ( 4 gün önce ) ameliyatımı oldum Ameliyat başarılı geçti yani ameliyat olurken herhangi bir şekilde acı Ağrı hissetmedim.

Hayatımda ilk defa ameliyat oldum yaklaşık 16 yıldır gözlük kullanıyorum bana ameliyattan sonra gözlükleri nasıl görebiliyorsan en fazla bu şekilde görebileceğim söylendi.

Ameliyat olduktan ertesi gün tekrar kontrole gittim gözümde bulunan lensleri aldılar. şu anda güneş gözlüğü ile duruyorum Evden de pek çıkmıyorum zaten bana verilen 3 adet Damla'yı günde 7 8 defa kullanıyorum

Bugün ameliyat oluşumunu 4. Günü uzağı görme de problem yaşıyorum. Bende astigmat fazla olduğu için bazıları astigmatın yüksek olması sebebiyle birkaç ay sonra düzelebileceğini söylüyor. Bazıları ise ameliyattan sonra nasılsa bundan sonra da öyle kalacağını söylüyor. bu hafta tekrardan Doktora kontrole gideceğim inşallah hayırlı bir haber verir.
Yöntem ilasik.
eşimin 2 yıl önce yaptırdığı operasyon. sağlam bir hastanede yaptırılmasını tavsiye ederim. şimdiye kadar bir sorun olmadı. yapan doktor daha önce binlerce kez aynı operasyonu yapmış. zararları olsa çıkardı kokusu.
Kafamda hâlâ soru işaretleri olan bir ameliyat.

Çoğu kişiden riskli ya olma falan gibisinden yorumlar almıştım, üstelik Prof. Adam bile bana 'emin misin?' Diye sormuştu.

Tekrardan bilgi almak için bi doktora gittim ve sonunda 'olmasan daha iyi lens kullanabilirsin sıkıntı olmaz' dedi.

Kornea nakli olma ihtimali varmış ilerde böyle bir riski varmış.
arkadaslar bu operasyonu bi yandan isterken bi yandan korkuyorum. yesillik istiyorum deneyimlilerden.
2 hafta önce i-lasik lazer ameliyetı oldum ilk 3 saat acaba kendime naptım diye pişmanlığa kapıldım çünkü yaşadığım acı dayanılmazdı eski dönemlerde cezalandırılacak kişinin gözlerine kızgın demir dökülürmüş resmen o şekil gözlerim yandı ama 3 saat sonra görüntü netleşti sadece damlalar öncesi gözlerimde yanma oldu 1 hafta sonrasında sol gözüm sıfırlandı fakat sağ gözüm 0.75 çıktı doktor 1 aylık süreçte herşeyin düzeleceğini söyledi. açıkcası ben 10 dakikalık süreçte bitip gidecek diye kendimi motive etmiştim fakat ameliyat sonrasındaki bu süreçte 9 saat işte çalışıyorum fakat kitap okuyamıyorum gözlerim hemen yoruluyor her ne kadar nefret ettiğim gözlükten ve lensten kurtulduğuma sevinsem de görüşüm tamamen netleşmemesi ve gözlerimin çabuk yorulması moralimi bozuyor.. tavsiyem eğer ameliyata karar verdiyseniz bol bol dinlenebileceğiniz kendinize özen göstereceğiniz bir dönemde ameliyat olmanız ve ameliyat sonrası acıyı göze almanız.
1 aylık süreçten sonra normal hayatınıza dönüyor net görmenin keyfini yaşıyorsunuz.
iyileşme süreci hakkında mesaj kutumu yeşillendirebilir misiniz. Merak edilen ameliyatdır.
garavel usta ?
2015 in eylül ayı başında olduğum ameliyattır. ameliyatdan önce sol gözüm 4.25 sağ ise 4.00 dü ameliyatdan sonra sol 0.25 sağ ise 0.50 oldu. ne yalan söyleyim hayal kırıklığına uğradım. sağında 0.25 olmasını beklerdim.

Edit: 2020

Yaptırmaz olaydım. Pişmanım.
Olacak varsa korkmaya veya çekinmeye gerek yok.doktorun dediğine zor bir ameliyat değil. ameliyat yapılırken kırmızı bir ışığa bakarsınız, 15 saniye göz derecesine göre değişir bu zaman. çıkarsınız sonra güneş gözlüğü verirler büyük, (ilk 5-6 gun takama zorundasınız gözleri güneşten ve tozdan korumak için) gözlerinizi açamazsınız çok fazla göz yaşı gelir.1. gün gözler kapalı kalır 2. gun hafiften açıp kapatırsınız 5. güne doğru tam olarak görürsünüz. 3-4 ay içinde göz dereceleriniz düşer. ameliyat sayılmaz bence.

Edit:4 ay önce oldum.
ileride olmayı düşündüğüm ameliyattır. deneyimi olan yazar arkadaşlar mesaj kutumu yeşillendirirse memnun olurum.