1. 1.
  kazların çok akıllı hayvanlar olduğunu düşündürten cümle
  1 -4 ... panapa
 2. 2.
  minareden "kaz uçarda laz uçmaz mı daa" diye atlayan kişinin genellemeye vurulmasıdır.şaka bir yana laz fıkralarının çoğunu lazlar kendileri üretmektedir.bu da zekalarının küçümsenemeyeceğini ispat edebilir.ayrıca bazen her insan gibi kafaları durduğunda kaçış cümlesi olarak saat 12 yi betimlemeleri bu ihtimali * daha bir kuvvetlendirir.biz salak salak bakarız, onlar ortamı yumuşatır.
  not:karadenizli değilim.
  1 -1 ... karga
 3. 3.
  memleketin en başarılı insanlarının karadenizden çıktığı inkar edilemeyecek bir gerçektir. bugün başbakan, bakan, üst düzey bürokrat, genel müdür, büyük sermaye patronları arasında karadenizliler çoğunluktadır. bunu çekemeyen insanlar çeşitli söylemlerle tezlerle karadenizlilerin piyasadaki ezici hakimiyetini gölgelemeye çalışmaktadır. bu söz de bu safsatanın çürük meyvelerinden biridir.

  (bkz: kıskananlar çatlasın)
  3 -1 ... palta
 4. 4.
  aynen her dalda en basarililar lazlardan cikar nufusen cok az olsalar bile bakın kürtlere sayica lazlardan, türkiye ile çin arasindaki nufus farkı kadar fark var nerdeyse ama lazların gölgesinde kalmıstır hep.

  lazlari cekemeyen dsamart taksın.
  -1 ... olesi kanpara
 5. 5.
  lazların aklıyla aklı sıra dalga geçen atasözümsü.
  -2 ... sevgilim ben manyak oldum
 6. 6.
  kazlara bile hakarettir. Bunun örneğini bugun fazlasıyla trabzonsporda görebilirsiniz.
  1 -4 ... aristocrazia
 7. 7.
  saat 12'yi geçti muhabbeti kadar gerizekalı bir söz. hani aptal dicem iltifat etmek istemiyorum şu laf üzerinden espiri yapan seviyesizlere.
  2 -1 ... hobalele
 8. 8.
  başlıkta kürt aklı kaz aklı yazılmış olsaydı başlık kaldırılırdı. iki yüzlü yapının ispatıdır.Başka bir şey değil siz yapınca espiri başkası yapınca ırkcı.
  Not:Laz değilim. Türküm.
  1 -1 ... jon snow
 9. 9.
  türklerin halen orta asyada yaşadıklarını, başlarında metenin olduğunu ve herkesi alt edebileceğini sanan zihniyetin diğer milletleri çapınca aşağılamak için uydurduğu deyinimsidir.

  not: laz değilim. bende türküm.
  1 -2 ... he man in abisi cetin
 10. 10.
  (bkz: her karadenizliyi laz sanmak).
  2 ... alatariel artanis