bugün

evet sevgili arkadaşlarım, 10 günlük çaylaklık sürem içerisinde, bir araştırma için akıl hastanesini ziyaret ettim. gerçekten insan ister istemez kimisine üzülüyor, kimisine ağlıyor; fakat birisi vardı ki ne desek ne yapsak boş. ağlasam mı, üzülsem mi, gülsem mi, haykırsam mı bilemedim.

tek tek koğuşları geziyordum ki bir koğuştan layk layk layk layk layk layk diye sürekli ses çıkaran bir kişiye rastladım, gözlerini sabit bir noktaya dikmiş öylece bakıyordu. yemek yerine üzerinde layk yazan serumlar ile yaşama tutturulmuştu. yanımdaki doktora sessizce elem ve esef dolu gözlerle bakarak hastanın durumunu sordum ve doktorun anlattıkları gerçekten yüreğimi parçaladı.

meğerse izmirli olan hasta koyu bir chp li ve eski bir genç parti üyesi imiş, hangisi daha laik derken bir genç partiye bir chp ye seçimden seçime dolaşıp oy atmış ve sürekli bir laiklik arayışı içerisine girmiş ve bir daha çıkamamış. önceleri laik laik laik diyormuştu; fakat bir süre sonra ördek gibi, layk layk layk layk layk layk demeye başlamış.

gerçekten bilemedim arkadaşlarım, bu atatürkçülük, bu laik devlet anlayışı iyi mi kötü mü anlayamadım, kararsızım!!!
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
güncel Önemli Başlıklar