bugün

3. kişiye yarrak yemek düşer atasözünü hatırlatan hede.
bence feministlik olsun diyedir. yani türkiye tarihinin ilk boşanan kadınlarından olmak istemiştir gitmeden. (bkz: iyice deliriyorum) (bkz: kafa izni vakti)
Şiddetli geçimsizlik.
sebebi gayet açıktır. bir kadın bir erkekten boşanıyorsa, ondan vazgeçiyorsa ki hele bu insan muharebeler kazanmış insan üstü güçlere sahip bir insansa; sebebi bellidir. ben açıklamayayım.
Latife olsun diye.

ha ha ha ha ha ha ha
(bkz: şiddetli geçimsizlik)

özel hayat kapsamında olan bir detay.
Dırdır edilecek en son adamla evlendiğini boşanıncaya kadar anlayamadığı için.
Dominant karakterini atatürk üstünde de göstermeye çalıştığı için ipler kopmuştur.
Bundan 10 sene evvel diyorlardı ki; "şu atatürk'ü koruma kanunu kalksın bak neler çıkacak ortaya..."

Bundan 5 sene evvel de aynısını söylüyorlardı.

2 sene evvel de.
Geçen sene de.
Bugün de...

Allah aşkına 15 senedir atatürk'ü koruyan tek bir devlet kurumu var mı?

Atatürk'ü ve atatürkçülüğü devletten sildiniz.
Hala belge açıklamaktan mı çekiniyorsunuz?

Şayet elinizde atatürk'ü küçük düşürücü en ufak bir belge olsa 15 yıldır 50 kere açıklar ortaya koyardınız o belgeyi.

Ama elinizde bir şey yok.
2 şizofren meczupun iftiraları hepsi bu.
Ama bu iftiralarla bile algı yaratabiliyorsunuz cahil insanlar üzerinde.

Müslüman olduğunu söyleyip yalana ve iftiraya başvuranlar bunun vebalini biliyor musunuz?
Kültür farkı olduğundan bir de, "inkılapçılar yalnız olur."
Ataturk un kurdugu Turkiye Cumhuriyeti nde yasadigi icindir. Suudi arabistan da olsa bosanamazdi erkek istemedikce.
Latife hanımın çirkefliğinden olduğuna dair söylentiler var.
Ne ilginç. Askeri zaferleri olan ileri görüşlü modern düşünceli ve zekası ile insanları kendine hayran bırakan bir erkek aşk da kaybediyor. Sen çanakkaleleri kurtuluş savaşlarını atlat kadın erkek ilişkisinde işin içinden çıkama. Hayret verici.

Ben ki atatürk e hayran ve bir baba gibi onu seven birisi olarak şaşırıyor ve üzülüyorum bu duruma.

Ama aklıma şu da geldi. Baya imkansız yani de. Acaba latife hanım kocasından boşanmak isteyen ve cesaret edemeyen yüce türk milletinin kadınlarına örnek olsun diye mi böyle yaptılar. Çok saçma ama neden olmasın.
çeşitli sebepler iddia ediliyor. bunların başında da fikriye hanım'ın atatürk'e olan aşkı geliyor. hatta latife hanım fikriye hanımı çankaya köşkünden kovmuş. atatürk de buna karşılık ''o benim kardeşimdir. rica ederim latife'' demiş fakat latife hanım ısrarla kovunca fikriye hanım gitmek zorunda kalmış. yolda da intihar etmiş zaten.
ya kardeşim size ne? özel hayatın gizliliği diye bir şey var.
Kendisini ilgilendirir sadece.
güncel Önemli Başlıklar