bugün

istiklal marsimizin bozuk ritmi yuzunden parca pincik okunan 2. sirasi haline gelmis kisimdir.
(bkz: korkma sonmez bu safaklarda yuzen alsancak)
"şafak" sözcüğündeki ikinci a'yı uzatınca çok da kulağa batmayan durum.
prozodi bozukluğuna örnektir.
(bkz: o be)
(bkz: nim milletimin)
zeka testinde kareyi yuvarlağa sokmak gibi...
ikisi de tek başına çok güzeldir ama, bak bradlen angelina bilem ayrıldı. Bu işler uyum işi mirim...
yeni gelmiş yazar. hayırlı olsun.
(bkz: osman zeki üngör/#8393328)

kork masönmez buşaf aklarda yü zenalsan cak
sistemin ve bestenin saçmalığını öne çıkarmak için yazılan yorumlardır.

sön meden yur dumun üs tündetü ten enso nocak
istiklal marşı'nın sadece ilk iki kıtasına uyuyor diye övünülen bestesinin prozodi hatası. osman zeki üngör sağırmış, öyle duydum.
ilkokula giderken yaptığımız komik hecelemelerden biri. hatta bazılarımız başlı başına bir mısra sanardı da, anne-baba sorunca "korkma sönmez bu şafak, larda yüzen al sancak.." şeklinde okurdu.* **
sittin sene yabancı birine manası açıklanamayacak söz dizisi.
nefesi, nerede alacağını bilmeyen insanın yaptığı hata.
(bkz: istiklal marşının berbat bir besteye sahip olması)
ortaokulda hatırlarım inatla şafaktan lardaya geçişte nefes alma diye direten bir müzik hocam vardı. anlayamadım hiç neden böyle yaptığını bana. sevmiyormuydu acaba beni?
istiklal marşının en vurgulu yerlerinden bir tanesidir.
cümle bölerken anlamı katletmenin en güzel örneğidir ne yazık ki.
marşımız da batı marşı gibi olsun diye istiklal şairi *mehmet akif in güzelim şiirinin ne hale geldiğinin en güzel göstergesidir. istiklal marşı nın şiir olarak okunduğunda ne kadar etkili olduğu düşünüldüğünde bestesinin başarısızlığı açıkça görülür.
(bkz: tüte nenso noca kobe)
muhteşem yazılmış bir marşın, vasat bestelenmesinden kaynaklanan okuma şeklidir.
sırf bu sebepten insanların başında bir manyak müzik öğretmeni olmadan okuyamadığı marş olarak tarihteki yerini alacaktır, almıştır hatta.
aslında beste istiklal marşı için yazılmayıp, izmir'in kurtuluşu için yazıldığı için ortaya çıkan durum.
10. Yıl marşında da vardır

(bkz: Çıktı kaçık alın la)
istiklal marşının en çok güldüren kısmıdır.
larda yüzen alsancaktır.

4×100 metrede dünya şampiyonudur.