bugün

suya sok çıkar soğur. evet.
buzluğa koyun.
Laptop soğutucular belki işinizi görebilir fakat genel olarak içini açıp temizlemeniz gerekir. Özellikle fan bölümünu fırça ve kompresör ile temizlemelisiniz. Genel olarak da kompresör ile hava vurun. Termal macunlarını yenileyin.
En son kendim 6 tane 12 mm fan alıp bunları 3x2 paralel bağlayıp kendime soğutucu yaptım, gerekirse klimadan hortum çektim soğutucu ya bağlayıp klimadan gelen soğuk havayı yaymasını sağlıyorum.

Laptop lar ısınır, yapacak bir şey yok. Hq işlemcileri soğutmak için el kadar fanlar malesef yetersiz kalıyor.

Ama siz gene de Termal macunu bir değiştirin derim.
Altına buz küpleri dizin.
içini açıp temizlemektir.
fanın olduğu yere doğru üfleyin.
saçma sapan yöntemler deneyeceğinize gidin bir soğutucu alın sonra takın usb girişli olurlar laptopu mis gibi soğutur ama laptopun en çok neresinin ısındığını bilmek gerekir örnek sağ taraf ısınıyorsa gidipte sol tarafta fan olan bir soğutucu almak saçma olur onun dışında ben almam diyorsanız alternatif çözümler olarak alimünyum folyo alın içine 5 6 buz koyun sonra sarın boşluk kalmasın açıklık kalırsa ek olarak alimünyum folya ile sarın boşluk kalmadığından emin olduktan sonra buzluğa atın 3 4 saat donsun sonra laptopun en çok ısınan yerine koyun ve laptopun az da olsa soğumasına tanık olun onun dışında olan 2 kitap alın ama sonra 1 2 saat dondurum sonra laptopunuzun altına koyun kapaptaki soğukluk gidince ise sayfalarını açıp laptopun üstüne gelcek şekilde ayarlayın çok saçma bir şey ama soğutucu yok böyle idare edin ama en iyisi gidip 20 30 tllik bişi almak.
Yeni ısınmayan bir laptop almak.
Altına kalın bir kitap koymak ama tek tarafina. Sol arka kısım. Özellikle orası ısınıyor da. işe yarıyor yani.
dişindeki maydanozu göster. 0 soğur.
Baştan altına hafif yükseklikte bir şey koyun silgi bile işinizi görebilir yere temas etmeyeceginden soğutma işini rahatlıkla halledebilirsiniz.
Acrobat Laptop Sehpası denen ürün de iş görür gibi

https://www.youtube.com/watch?v=7RzfaZUbP0o&ab_channel=Globaltradelink.CasaShopGTLCasaShop
pek de işe yaramayan yöntemlerdir.

ne varsa denedim,

ısınıp kapanıyo arkadaş.

edit: stolenegg onu denememiştim,

söylediğin iyi oldu.
Termoforun içerisine buz doldurulur ve laptopun altına konur, oh miss Turkey.
soğutucu takmak. düz adamım olm ben.
buldugunuz herhangi bir duzlemde, laptopla birlikte yan yatmak.
balkona çıkılabilir ortam müsait değilse fanın olduğu bölgeye üflemeye çalışabilir ama pek işe yaramaz en iyisi laptopu üşüdüğünde kullanmak.
Temiz bir adet toz bezini ıslattıktan sonra kafasına koyun.
gereksiz programları kapat ve bilgisayar ilk açılılştaki programları devredışı bırak.
legenin icine buzlu su koyup, bilgisayari da legenin uzerine koymak.
Eğer markası acersa çözümü yoktur.
Üfle üfle.
Buzdolabının içinden kullanmak en etkili yöntem.
laptop'ı buzdolabının buzluğuna tutmak. soğuma süresi 2 dakika. etkisi 10 dakika. sonra eylem tekrarlanır.
güncel Önemli Başlıklar