bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kimliği kendinden meçhul bir insan evladının küfürsüz hayatı savunma şeklidir. laf arası, iş arası, ders arası küfürlerden dolayı dilimizde tüy bitmiş şeklimiz işte budur babacan. bi de mına koym deriz. o da vardır. ona da aynı şekilde "bi daha mına koym gibi bir saçma nuru dilimden uzak tutacam, inan! bak valla mına koyyym ya!" vardır! vardır! bu da vardır. daha başkaları da vardır. onlar da şöyle bir tarafa dursun şöylecem.

(bu da ukte olsun dedim)bi de bu işin başka yönleri de vardır arkadaşım. mesela süleyman demirel de acaba bu lafı söyler miydi diya merak da etmiyor değilim hani. valla bak! der der! neden demesin ki! bu da bi aralar kerhaneler (daha nazik şekilde okumak isteyenler "genelev" desinler) üzerine yarıcı sözler şöylemiş, bir kaç gazeteciyi birden dumur etmişti öylece. (bu da ukte olsun dedim)

hem ben küfür dedim ama küfür olarak kullanılmıyor zaten. ama "mına koyym" demek küfürdür. yani hem küfürdür hem değildir. hem ikisi birden oluyor hem de bazen olmuyor. şimdi şöyleki; küfür olarak kullanırsan küfür olur. küfür olarak kullanmasan küfür olmaz. ama sonuçta yine küfürdür kelimesel olarak.

işte öyle!
    ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    (bkz: yes abicim turkce egitime benden de okey)
    4 ... kobayashe
  3. 3.
    kendisine surekli "lan sozluk" diye hitap edilen uludag sozlugun yazarlara cemkirisidir.

(bkz: sakin ol lan sozluk)
    2 ... oneydilan
  4. 4.
    (bkz: sana 40 milyon kere abartma dedim)
    1 ... okundugu gibi
  5. 5.
    Lütfen ve lütfen, Türk erkekleri sohbet esnasında koymaktan vazgeçsin artık! O malum ayıp deyimin artık bir virgül gibi, bir bağlaç gibi, bir geçiş kelimesi gibi kullanılmasının önüne geçilsin. Kazık kadar adamlardan duyuyorum, bi fena oluyorum, ufak tefek veletlerden duyuyorum, daha da fena oluyorum!
    ... gizemliyazar
  6. 6.
    (bkz: lan deme lan babam kızıyor lan)
    ... beyniolmayankafa
  7. 7.
    (bkz: yerel ağ olarak lan)
    2 ... sentenced
  8. 8.
    (bkz: kibar ol hayvan)
    1 ... cavit
  9. 9.
    (bkz: kasıntılı insan)