1. 1.
  genelde sabah ayık kafayla sözluğu açıp son yazdıklarına bakan yazarın başına gelir bu vuku, zira dün gece sabaha karşı yarı uyur vaziyette yazılan entryden verim beklemek saçma olur.
  1 -1 ... steagle
 2. 2.
  genelde yazarlarin sözlüge üye olduklari ilk zamanlarda yazdiklarini okuyunca gerceklestirdikleri eylem.
  1 -1 ... kopush
 3. 3.
  entrysindeki cümleleri yapısal olarak bozuk gören ve aktarmak istediğini anlatamayan yazarın; edit seçeneği de sonuç vermiyorsa; tek çaresidir. kişi silme kararını kendi verebileceği gibi, diğer yazarlar tarafından gelen eleştirileri de dikkate alarak, tavsiyeler doğrultusunda da entrysini silebilir. saygı duyulasıdır bu yazar. saçmaladığını farkedebilmesi bir erdemdir. eğer siz öyle düşünmüyorsanız bile; bu yazarın kendi tasarrufundadır ve yazılan her şey yazar adına söylenmiş olup sözlüğün zenginliğidir.
  2 ... setu
 4. 4.
  uykusuzken hatalı yazdığını bile bile entry girmekle, sıklıkla alakası olan silmedir. ak diyecekken kara diyecek kadar hatalı yazılabilir ve silinir.
  ... tepesersemi
 5. 5.
  pişmanlık yasasından sessiz sedasız yararlanmaktır.
  veya
  yapılan hata ile yüzleşerek
  tekrar düzenleyerek itiraf etmek gerekir;

  şekil a'da görüldüğü üzere
  (bkz: anatomi ogrenen tipcinin kendini doktor sanmasi/#3494922)
  ... nobetciekipleramiri
 6. 6.
  sarhoşken entry girmek eyleminin sonucudur genellikle. işin komiği, böyle yapanlar sarhoşken saçmaladığının farkına varmadan ölümüne savunurlar yazdıklarını, hatta diğer yazarlarla polemiğe girerler. ayılınca ise tüm yazılanlar silinir.
  ... atgmuls
 7. 7.
  (bkz: kafası güzel olmak)
  ... slumdog
 8. 8.
  (bkz: o zaman baskaydi)
  (bkz: ben degistim)
  (bkz: ruh hali)
  1 ... ziggy marley
 9. 9.
  uyumadan önce iki milyon kafayla girilen entrynin, sabah kahvaltıdan sonra okunduğunda sarfedilebilinecek cümledir.
  bazen de tanım içeren entry okunmadan, sadece başlığa göre girildiğinde, sahip olduğunuz düşünceleri zıt duruma düşürecek entrylerde de olabilmektedir.
  ... nothingbutthetruth