1. 1.
    Seni bir gün en yakının ele verirse eğer,
    Öğren susmasını ve ağlamamasını.
    Bir kavanozun içinde mavi bir gül
    Yetiştir her gün daha çok yaşayan.
    Bir masalın ağzını kapat ve yat
    Geniş odalarda. bir oksijen çadırında.
    Ona kötü bir şey olsun istedim.
    Bana aşık olsun istedim...dizelerinin sahibi şair..istediğinde kelimelerle acıtabilen tanrıça..iyi ki var..
    13 ... scorsese
  2. 2.
    mistik şair. bir dönem tasavvufa yoğun ilgi duymuş, hatta bir ara hafiften başını da örtmüştür. magazinel bilgileri geçmek gerekirse, türkiye nin yetiştirdiği en kendine has şairlerden biridir.
    ... profesor bonbon
  3. 3.
    ceviz kabuğu adlı programda konuk olan alev alatlıya schrödinger in kedisini benden mi çaldınız ilk ben yazdım diyen şaşkın yazar şair quantum fukarası alev alatlı bunu üzerine ayar vermiştir kendisine . hulki cevizoğluise konuşamamıştır bir süre
    1 -1 ... letranger
  4. 4.
    amrikada yaşadığı günlere dair bir otomobil anısı olan, postmodernizme yakın şair kişidir. şiirleri pek anlaşılamamaktadır ama bir çözünce tadından yenmemektedir.
    1 ... janis joplin
  5. 5.
    mor kadın.
    bazen mavilesiyor.
    ama asıl rengi mor.
    hep mor kalsın.
    3 ... kabaktadi
  6. 6.
    kendini kandırıyor ve deli numarası yapıyor ara sıra.
    biliyor oysa deli oldugunu.
    saygıyla egiliyorum onunde.
    4 ... kabaktadi
  7. 7.
    "destina" nın şairidir. bir rivayete göre bir hayat kadınına diğer bir rivayete göre kaza yapan kocasına yazmıştır. şiirin sözleri gereği 2. ihtimal akla daha yakın gelmekedir. sebebi her ne olursa olsun lale müldür kaleminden çıkmış, yeni türkü yorumuyla birleşmiş insana müthiş keyf veren bir parça oluşmuştur...

dün gece sen uyurken
    ismini fısıldadım
    ve hayvanların korkunç
    öykülerini anlattım

dün gece sen uyurken
    çiçeklere su verdim
    ve insanların korkunç
    öykülerini anlattım onlara

dün gece sen uyurken
    yüreğim bir yıldız gibi bağlandı sana
    işte bu yüzden sırf bu yüzden
    yeni bir isim verdim sana

destina

sen öyle umarsız uyusan da bir köşede
    işte bu yüzden sırf bu yüzden
    yaşamdan çok ölüme yakın olduğun için
    seni bu denli yıktıkları için destina
    yaşamımın gizini vereceğim sana
    4 ... even in death
  8. 8.
    buhurumeryem'i mükemmel olan kadın filozof. ya$lılığın ve bilgeliğin de etkisiyle zaman zaman anla$ılamaz demeçler vermesi ise ho$görülmeli..
    su müziği, destina, saatler geyikler, platin bir yağmur, eskil bir a$k öyküsü, buğu banyosu, yosun tutan yürek, ars islamica gibi $iirlerine bayılırım bu kadının.

$imdilerde ise bizansiyya'sı geliyormu$. gelsin diyorum zaten, bi' gelememi$ti.
    3 ... ceviz agaci
  9. 9.
    (bkz: lale müldür güldür güldür)
    -5 ... azorka
  10. 10.
    (bkz: fox mulder) *
    1 ... thor